Uudis

Terviseamet: usume, et Rally Estonialt ei lisandu väga palju nakatunuid

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma.Foto: ekraanikuva

Terviseamet andis täna teada, et ühel Rally Estoniat külastanud pealtvaatajal on diagnoositud koroonaviirus. Seetõttu palutakse Rally Estonia RP6 passide omanikel, kes osalesid SS1 (Tartu vald), SS3 (Karste), SS10 (Kääriku) ja SS14 (Nõuni) katsetel, oma tervist jälgida ning haigusnähtude tekkimisel pöörduda perearsti poole.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma ütles täna toimunud pressikonverentsil, et nakatunu täitis kõiki soovitatud reegleid ja oli igati hoolas.

“Ta kandis maski ja pühapäeval, kui enesetunne halvenes, lahkus viivitamatult rallilt ning kasutas ka HOIA äppi,” sõnas Härma, kelle sõnul sai nakatunu testitulemuse teada täna. Küll aga tulid esialgsed signaalid võimalikust nakatunust juba eile õhtul.

“Testimisega on tõepoolest nii, et kui inimesel tekivad sümptomid nädalavahetusel, võib ta saab testima alles esmaspäeval. Ma ei tea hetkel, kas ta sai testima perearsti või terviseameti kaudu, aga kindlasti ei olnud siin tahtlikku viivitamist. Selline asi võtabki paratamatult paar päeva,” kinnitas Härma, et nakatunu on olnud igati koostööaldis.

Ta lisas ka, et kuna Rally Estonia juhtum tuli n-ö lauale täna, siis võimalike seoste välja selgitamisega alles tegeletakse. Rally Estonia meeskond teeb Terviseametiga väga head koostööd, et olukord võimalikult valutult lahendada.

“Teadsime, et võimatu on vältida, et keegi haigestunu seal üritusel ei osaleks. Kuna nõudeid täideti väga hoolikalt, usume, et nakatunuid väga palju ei lisandu,” oli Härma arvamusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.