Uudis

Terviseamet: välisriigist saabudes saab kahenädalase eneseisolatsiooni asendada kahe koroonaprooviga

Alternatiiviks välisriikidest saabumisega kaasnevale kahenädalasele isolatsioonikohustusele võib teha kaks testi ning kui nende tulemused on negatiivsed, tohib jätkata tavapärast elu.Foto: Shutterstock

Alternatiiviks välisriikidest saabumisega kaasnevale kahenädalasele isolatsioonikohustusele võib teha kaks testi ning kui nende tulemused on negatiivsed, tohib jätkata tavapärast elu, teatas terviseamet.

Terviseamet soovitab reisid võimalusel siiski tulevikku lükata ja koolivaheaeg Eestis veeta. Kui reisimist pole võimalik edasi lükata, tuleb arvestada kahenädalase isolatsioonikohustusega, mida saab aga asendada kahe koroonatestiga, juhul kui need annavad negatiivse tulemuse.

Kui tööandja otsusel on vajalik täita edasilükkamatuid töid, siis on see võimalik pärast esmase testi negatiivse tulemuse teada saamist. Lapsed tohivad kooli minna pärast teise negatiivse testi tulemuse saamist.  

Terviseametile teeb muret viiruse levik töökollektiivides. Kindlasti ei tohi tööle minna haigena. Kodus paranemine ja mitte haigena tööl käimine on nii töötaja kui tööandja huvides. Tööandjad peavad tagama, et kogu töökollektiivil on tööl ohutu olla.

“Soovitame tööandjatel võimaldada võimalikult suurel määral kaugtööd,” märgib terviseamet enda teadaandes.

“Kasutusele tuleb võtta ka muud viiruse levikut tõkestavad abinõud. Rahvarohketes kohtades peaksid inimesed paiknema hajutatult ja kandma maske. Nii väldime viiruse levikut riietus- ja puhkeruumides, koosolekutel, ühises töö transpordis, kuid samuti kohvinurkades ja söögipauside ajal. Majanduse tervis sõltub meie inimeste tervisest.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.