Uudis

Terviseameti ida regiooni juhataja: keerulisem aeg on veel ees

Viimase 14 päeva haigestumus koroonaviirusesse 100 000 inimese kohta ulatub Ida-Virumaal üle 90.

Terviseamet.Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

Eesti viimase 14 päeva haigestumus koroonaviirusesse 100 000 inimese kohta on 31,08. Ida-Virumaal ulatub see number aga üle 90. Terviseameti ida regiooni juhataja Marje Muusikus nentis intervjuus ERR-ile, et keerulisem aeg on veel ees.

“Kahjuks tõesti sügis tuleb, ja kui tavasügisel on nohu tavapärane haigus, siis sel sügisel ei tohiks ta olla tavapärane haigus. Inimene peab jääb siis koju, kui tal on kurk kähe ja nohu, vaatamata sellele, et tal näiteks palavik ei pruugi tõusta,” lausus Muusikus.

Vaatamata muljetavaldavale haigestumusnäitajale ei ole valitsusel praegu kavas Ida-Virumaal rakendada lisameetmeid koroona leviku takistamiseks.

“Praegu on vaja oodata-vaadata, kuidas mõjuvad kehtestatud piirangud, ning väga aktiivselt peavad tegelema kohalikud omavalitsused ja terviseameti ida regiooni kohapeal sellega, et saada viiruse levik võimalikult kiiresti kontrolli alla,” ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Terviseamet pani lastevanematele südamele, et kui klass on määratud koduõppele, siis tähendab see seda, et laps on sel ajal kodus isolatsioonis, ning ei tohi käia ka huviringides või õues sõpradega mängimas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.