Uudis

Terviseameti kinnitusel domineerib Eestis nüüd omikrontüvi

Koroonaviiruse kiirtest.Foto: Shutterstock

Kui veel eelmisel nädalal domineeris Eestis koroonaviiruse deltatüvi, siis viimaste päevadega on terviseameti sõnul domineerivaks muutunud omikrontüvi.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp märkis kolmapäevases infotunnis COVID-19 hetkeolukorra kohta, et omikrontüve inkubatsiooniperiood on ligi kolm päeva ja lühem, kui deltatüve puhul. “Omikrontüvi on nüüd juba domineeriv tüvi,” nentis ta.

Terviseameti hädaolukorra juhi kohusetäitja Ragnar Vaiknemetsa sõnul on omikroni tõttu neljas laine alanud, kuid pole selge, mida see tähendab. “Teadlased alles hindavad andmeid, kuid senised andmed ütlevad, et see tüvi on palju nakkavam kui deltatüvi ning murrab lihtsamini immuunkaitsest läbi,” nentis ta.

“Omikron põhjustab vähem rasket haigestumist, mis on hea uudis, kuid suurem nakkavus võib kõik selle nullida,” märkis Vaiknemets. Kuna inimesed võivad haigestuda kergemalt, siis võib Vaiknemetsa hinnangul koormus nihkuda haiglatelt kiirabile ja perearstidele.

“Lootust annab ravimite arendamine. Ma usun siiralt, et meil olevad tööriistad aitavad ka omikrontüve vastu – hügieen, distantsihoidmine ja maskikandmine. Seda peab tegema pidevalt ja tehke kõike korraga. See talv võiks jääda viimaseks nii raskeks talveks, aga edasine sõltub meist kõigist,” rääkis Vaiknemets.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.