Uudis

Terviseameti kommunikatsioonijuht vallandatakse usalduse kaotuse tõttu

Terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar vallandati vaktsineerimiskava kritiseerimise tõttu.Foto: Ants Liigus / Postimees / Scanpix

Terviseameti senine kommunikatsioonijuht Simmo Saar tõi möödunud nädalal saates “Kuuuurija” anonüümselt välja, et Eesti vaktsineerimiskavas on palju vajakajäämisi.

See, et kritiseerija oli Saar, tuvastati üsna kiirelt ning esmaspäeval andis ta juba oma näo ja nimega intervjuu Postimees TV-le.

Saar ütles intervjuus, et Eestis hakati koroonaviiruse vastase vaktsineerimise planeerimisega tegelema liiga hilja. “Kui täna räägitakse sellest, et on olemas suurepärane plaan, siis ma ütlen ausalt, see ei ole mingi plaan. See on heal juhul vaktsineerimisstrateegia lähteülesanne,” sõnas ta.

Saar tõi välja, et vaktsiini logistika on korralikult läbi mõtlemata ja hangetki ei ole tehtud. Perearstid ei ole saanud täpseid juhiseid kaitsesüstimise kohta, vaktsineerimiskoolitused on alles tulemas. Ka ei ole teada, kuidas hakatakse tavitama vaktsineeritavaid ning planeeritud ruume vaktsineerimiseks.

Terviseamet andis teisipäeva pärastlõunal teada, et amet ei nõustu esmaspäeval saates “Otse Postimehest” Simmo Saare esitatud väidetega ja lõpetab töölepingu temaga.

Terviseameti juhi Üllar Lanno sõnul ei ole pärast Simmo Saare väljaütlemisi võimalik koostööd jätkata.

“Need väljaütlemised olid solvavad terviseameti inimeste suhtes, kes on pea viimase aasta pingutanud ning kümneid tunde igapäevaselt panustanud ühiskonna jaoks olulise vaktsiini saabumise ettevalmistamisse. Pärast selliseid väljaütlemisi ei näe ma võimalust koostöö jätkamiseks,” ütles Lanno.

Perearstide seltsi juhatuse liige Ruth Kalda, kes kuulub vaktsineerimiskava juhtgruppi, ütles Õhtulehele, et kõik on vaktsineerimisega seonduv on vajanud kiiresti planeerimist, informeerimist ja läbirääkimist. Aga see on täiesti mõistetav, kuni ei ole olnud veel kindel, millised vaktsiinid ja millal tulevad, millal saab müügiloa.

“See võib nii olla, et info ja ettevalmistamised on koondunud üsna lühikese aja peale, aga ei saa öelda, et siin oleks kaost. Selged juhised tulevad [sotsiaalministeeriumist ja terviseametist], aga seni ole tegeletud sellise detailsusega,“ sõnas Kalda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.