Uudis

Terviseameti peadirektor: suurenenud on positiivsete analüüside osakaal, eriti valmistab muret olukord Harjumaal

Enam kui kaks kolmandikku Harjumaa juhtumitest on rahvastikuregistri kohaselt Tallinnas

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno tuletab meelde, et piirangutega kätte võidetud saavutusi ei tohi nüüd käest lasta.Foto: Erik Prozes/Postimees/Scanpix

Terviseamet andis pühapäeval teada, et viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 68,28 ning positiivsete analüüsitulemuste osakaal tehtud testidest on 4,3%.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno sõnul on viimasel ajal positiivsete testide osakaal suurenenud: kui koguarvestuses on positiivseid tulemusi alla kahe protsendi, siis möödunud ööpäeva vaates oli vastav näitaja kolm ja pool korda suurem.

Lanno sõnul on murettekitav Harjumaa olukord, mille haigusjuhtude osakaal oli möödunud ööpäeval ligi 60 protsenti. Omakorda enam kui kaks kolmandikku Harjumaa juhtumitest asub rahvastikuregistri kohaselt Tallinnas.

„Kuna nakatumiste arv on kasvanud, tuleb väga tõsiselt järgida terviseameti antud juhiseid ning hoida distantsi nii tööl kui avalikus ruumis viibides,“ ütles Lanno.

Harjumaa 46 uuest juhtumist 32 on Tallinnas. Kaheksal juhul saadi viirus pereliikmelt ning ühel juhul tuttavalt. Kokku toodi viirus välismaalt sisse kolmel korral – ühel korral Hispaaniast, ühel korral Ühendkuningriigist ja ühel korral Belgiast. Viie juhtumi puhul pole nakkusallikas teada, ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. 

31. oktoobri Harjumaa juhtudest oli 15 seotud perekondliku nakatumisega, 11 korral saadi viirus tuttavalt ning kaheksal korral töökohal. Kolm haigusjuhtu toodi sisse Venemaalt, kaks Ukrainast ja üks Rootsist. Enam kui kolmekümnel korral nakkusallikas ei selgunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.