Uudis

Terviseameti spetsialist: kui ööklubi on rahvast tihedalt täis, ei tasu sinna minna

Foto: Shutterstock

Nädalavahetusel toimub üle Eesti mitmeid suurüritusi. Haapsalus näiteks Valge Daami päevad, Pärnus aga vabaõhuüritused, millest rahvarohkemad on Supeluse Aastalaat ja Gildipäevad koos nendega külgnevate üritustega. Ilmajaam on prognoosinud ilusat ilma ja seetõttu on üritustele oodata palju külalisi nii Eestist kui välismaalt, mis suurendab viiruse leviku ohtu.

Pärnu linnavalitsus ja terviseamet kutsuvad inimesi üles hoolima enda ja teiste tervisest, hoidma ohutut vahemaad ja haigustunnustega koju jääma.

Meelelahutusasutuste külastamisel tuleb olla ettevaatlik

Terviseameti Lääne regionaalosakonna juht Kadri Juhkami sõnul tuleb meelelahutusasutuse külastamist põhjalikult kaaluda. „Esmalt on vaja veenduda selles, et enda enesetunne on hea ja puuduvad vähimadki rahvakeeles külmetushaigusele viitavad sümptomid,“ ütles Juhkam.

„Kui ööklubi on rahvast tihedalt täis, ei tasu sinna minna, sest kui nakatute, võite te ohtu seada oma vanemad ja vanavanemad, samuti toob see kaasa liikumispiirangud kõigile nakatunuga kokkupuutes olnud inimestele. Kindlasti tuleb pidutsemisel hoida teistega turvalist vahemaad ja vältida lähikontakte võõraste inimestega.“

Reedest peavad AHHAA keskuse külastajad kandma maske

Tartumaal piirati tänasest alkoholimüüki toidu- ja meelelahutusasutustes alates kella 23st. Kuigi maskide kandmist ei ole Eestis veel kohustuslikuks tehtud, andis näiteks AHHAA teaduskeskusest teada, et alates reedest, 7. augustist peavad kõik AHHAA külastajad (va koolieelikud) kandma kaitsemaski.

AHHAA juhatuse esimees Andres Juur põhjendas, et hiljutiste sündmuste valguses on täiendavad ohutusmeetmed vajalikud. “Meie kõigi võimuses on lihtsate vahenditega hoida ennast ja teisi tervena ning vältida COVID-19 teist lainet,” rääkis ta.

Juure selgitas, et välisuksest sisenedes tuleb kõigil külastajail desinfitseerida oma käed ja sealsamas ulatab klienditeenindaja tulijale kaitsemaski. Täiendava turvanõudena pääseb keskussse ajutiselt ainult peasissepääsu kaudu. Planetaariumis, töötubades ja kohvikus järgitakse hajutatuse põhimõtet, ka kehtib jätkuvalt piirang, et keskuses saab korraga viibida kuni 500 külastajat.

Maski kandmine on lihtsaim viis piirata viiruse levikut

Andres Juur kutsus ka teisi asutusi algatusega liituma, kui rahva hajutamine ei ole võimalik või mõistlik. “Praegu, viiruse leviku osas tundlikul ajal on suhteliselt lihtne ja odav samm paluda külastajatel maske kanda.”

Ka Pärnu linnavalitsusest edastati soovitus, et ka haigustunnusteta meelelahutusasutuste külastajatel, kes nakatumist pelgavad, tasub kanda maske, eriti kauplustes ja teistes siseruumides, mida nädalavahetusel külastatakse.

Viimase nädala jooksul on uusi haiguskoldeid tekkinud peamiselt Tartus ja Tartumaal ning nakkuse levimine sõltub eeskätt inimeste käitumisest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.