Uudis

Tervisegeenius kutsub: kirjuta-joonista vaktsiinidest, saa kuulsaks ja võida auhindu!

Konkursile ootame töid 5. juuni õhtuni, parimad esseed avaldatakse Tervisegeeniuse portaalis ning võita saab ka muid auhindu.Foto: Shutterstock

Maailm seisab praegu üle pika aja taas silmitsi pandeemiaga ning ilmselt saame sellest jagu ainult vaktsiinide abiga. Nii kuulutavad Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja Tervisegeenius välja vaktsiiniteemalise esseekonkursi ja joonistusvõistluse.

Esseekonkursile ootame kuni 5. juunini õhtuni töid teemal “Milline oleks vaktsiinideta maailm”. Töid hindame kahes kategoorias – esiteks üldharidus- ja kutsekoolide õpilased vanuses kuni 19 aastat ning teiseks 20-aastased ja vanemad osalejad.

Parimad tööd avaldatakse Tervisegeeniuse portaalis! Konkursi tingimuste kohta saab lähemalt lugeda Tervishoiu Kõrgkooli kodulehelt. Essee maht on maksimaalselt 8000 tähemärki, see peaks tuginema faktidele ning olema hästi loetav.

Koolinoorte kategooria parim töö saab auhinnaks tehnoloogiaajakirja [digi] aastatellimuse, pääsme Tartu Tervishoiu Kõrgkooli teaduskonverentsile “Terves kehas terve teadmine” ning meenekoti.

Üle 20-aastaste kategooria parim töö saab auhinnaks tehnoloogiaajakirja [digi] aastatellimuse, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli koolituste 100eurose kinkekaardi ning pääsme teaduskonverentsile “Terves kehas terve teadmine”.

Lapsi kutsume joonistusvõistlusele

Joonistusvõistlusele ootame samuti 5. juuni õhtuni töid teemal „Kes või mis on tervis“. Töid hindame kahes kategoorias – lasteaiaealised ning kooliealised lapsed. Joonistus peaks olema teemakohane, aga joonistusvahenditele piiranguid seatud pole. Täpsemalt saab tingimuste kohta lugeda siit.

Lasteaiaealiste laste vanuserühma võitja saab auhinnaks enda lasteaiarühmaga või perega elamustuuri Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ning kätepesuõppe.

Kooliealiste laste vanuserühma võitja saab auhinnaks tehnoloogiaajakirja [digi] aastatellimuse ning meenekoti. Kõik konkursile saadetud tööd avaldame näitusena Tartu Tervishoiu Kõrkooli Facebooki lehel, kus enam meeldimisi kogunud töö saab eriauhinna.

Võitjad kuulutatakse välja hiljemalt 12. juunil portaalis Tervisegeenius ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kodulehel ning sotsiaalmeediakanalites.

Miks võistlus?

“Kokkuvõttes on esseekonkursi eesmärk pöörata tähelepanu vaktsiinide olulisusele. Oleme olukorras, kus Eestis on vaktsineerituse tase plaaniliste vaktsineerimiste korral nö kriitilisel piiril – alla 95% – ja seega ei pruugi enam toimida karjaimmuunus, ” ütles konkursi korraldaja, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioterapeudi ja tervisekaitse osakonna juhataja Anna-Liisa Tamm.

Ta nentis, et tänu vaktsiinidele oleme mitmestki väga ohtlikust haigusest saanud jagu, kuid vaatamata sellele on ohtralt vaktsineerimisvastaseid, kes keelduvad oma laste vaktsineerimisest. 

“COVID-19 pani kogu maailma üle pika aja jälle silmitsi seisma pandeemiaga, arvatavasti seljatame selle viiruse täielikult jällegi vaid tänu vaktsiinidele, mida praegu välja töötatakse. Loodame, et üheskoos teadusele – sealhulgas vaktsiinidele – tuginedes saame sellega hakkama.”

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.