Uudis

Tervisetöötajate palgatõus pole ohus, valitsus arutab seda neljapäeval

Foto: Shutterstock

Geeniuse poole on pöördunud murelikke tervishoiutöötajaid, kes kardavad, et 1. aprillist plaanitud palgatõus võib ära jääda. Mureks aga põhjust pole – haigekassal on vahendid planeeritud ning valitsus peaks muudatused kinnitama neljapäeval.

Tervishoiutöötajate kollektiivlepingus on fikseeritud ning haigekassa plaan on olnud, et kõikide haigekassa rahastatavate teenuste hinnas tõuseb palgakomponent ning on sellest kuupäevast arsti puhul 13,30 eurot tunnis, õe puhul 8,00 eurot tunnis ning hooldustöötaja puhul 5,00 eurot tunnis.

Juba eelmisest aastast tõusis palgakomponent veidi – arsti puhul tasemeni 12,40 eurot tunnis, õe puhul 7,45 eurot tunnis ning hooldustöötaja puhul 4,65 eurot tunnis.

Tervishoiuteenuse loetelu on nimekiri, milles sisalduvad kõik raviteenused, protseduurid, haiglas vajalikud ravimid jm ravikindlustuse paketti kuuluv koos nende hindade ja nende eest tasumise tingimustega. Loetelus nimetatud teenuse eest tasub haigekassa raviasutusele juhul, kui see on ravikindlustatud inimesele osutatud meditsiinilisel näidustusel.

Palgatõus tuleb

“Meie poolt on kõik ette valmistatud ja lähiajal hakkame tervishoiuasutustele ka lepingumuudatusi saatma, meie poolt vaadates palgatõus igatahes tuleb, oleme sellega eelarves arvestanud ja töö käib,” ütles Geeniusele haigekassa avalike suhete osakonna juhataja Evelin Trink.

Sotsiaalministeeriumi pressiosakonnast kinnitati, et tervishoiuteenuste loetelu muudatused on kavandatud neljapäeval, 19. märtsil toimuvale valitsuse istungile. Lõplik päevakord selgub kolmapäeva pärastlõunal.

Niisiis pole mingit alust arvata, et plaanitud palgatõus kuidagi ohus oleks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.