Tervishoiu kõrgkool pakub Ukraina õdedele rakenduskõrgharidusõpet

Foto: Shutterstock

Tallinna tervishoiu kõrgkool kuulutas välja rakenduskõrgharidusõppe vastuvõtu Eestis ajutist kaitset saavatele Ukraina sõjapõgenikest kutseharidustasemega õdedele.

Alates sõja puhkemisest on Eesti üheks tuliseks teemaks sõjapõgenike võimalused töömaastikul. Sestap on kõrgkoolid koos haridus- ja teadusministeeriumiga alates sõja puhkemisest otsinud võimalusi ja valmistunud ka Ukrainast Eestisse saabunud tervishoiutöötajate koolitamiseks ning nende pooleli jäänud tervishoiu- ja meditsiinihariduse jätkamise toetamiseks.

Sellega seoses pakub Tallinna tervishoiu kõrgkool tänavu sügisest rakenduskõrgharidusõppe omandamise võimalust neile Ukraina kutseharidustasemega õdedele, kes saavad Eestis ajutist kaitset. Õppeaeg kestab umbes kaks aastat ning võib pikeneda kuni ühe aasta eesti keele õpingute arvelt. 

„Oleme analüüsinud Ukraina õe õppekava ja viinud läbi üksikasjaliku võrdluse Eesti õe õppekavaga. Kaheaastane lühendatud õe õppekava katab need kitsaskohad, mis Ukraina õppekavas on puudunud või on väiksemas mahus. Nii saavad õppijad õppekava lõpetamise järgselt Euroopa Liidu direktiividele vastava õe hariduse ja bakalaureusekraadi,“ ütles kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepp. 

„Ootame õppima kolleege Ukrainast, et meie tervishoiusüsteem saaks kasvõi ajutist täiendust ja et pakkuda Ukrainast tulnud õdedele arenguvõimalust ja meelepärast tööd Euroopa Liidu liikmesriigis,” sõnas kõrgkooli rektor Ülle Ernits. 

Dokumentide vastuvõtt toimub kõrgkoolis kohapeal (Kännu 67, Tallinn) 27.–30. juunil ja 1.-4. augustil (kell 10:00-16:00). Vastuvõtuvestlused toimuvad 8.–10. augustil ja 12. augustil avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad. Rühm avatakse, kui vastuvõetavaid on vähemalt 15. 

Lisainfo sisseastumise ja sisseastumiseks vajalike dokumentide kohta leiab kooli kodulehelt kategooriast „Rakenduskõrgharidusõppe vastuvõtt Ukraina kutseharidustasemega õdedele“. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.