Uudis

Tervishoiutöötajate kutseliidu juht: võimalikult kiiresti tuleb kehtestada haigushüvitise maksmine esimesest haiguspäevast

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu president Iivi Luik.Foto: Eesti Tervishoitöötajate Kutseliit

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu president Iivi Luik avaldas pöördumises Vabariigi valitsuse poole toetust haigushüvitise maksmisele esimesest haigestumise päevast. Ta toonitas, et majanduslik toimetulek ei tohiks sundida haiget inimest tööle.

Luik tõi pöördumises välja, et ellu on viimata oluline meede viiruse leviku piiramiseks, nimelt peaks juhul, kui toimub siiski haigestumine, olema tagatud töötajale majanduslikult võimalikult turvaline tervenemise periood.

“Majanduslik toimetulek ei saa ega tohi olla põhjuseks, et haigena tööl käia. Kõik, kes tunnetavad haigussümptomeid või viiruse nähte, peaksid jääma kohe koju, et piirata võimalikku viiruse levikut ja vältida uute haigusjuhtumite massilist kasvu. Mida vähem on stressi, seda tervemad on ka inimesed. Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit peab oluliseks, et võimalikult kiiresti kehtestataks haigushüvitise maksmine esimesest haiguspäevast,” toonitas Luik.

Ta lisas, et riik kaotas piirangud koolides, kinodes ja teatrites, et taastada võimalikult tavapärane keskkond, lootes meie inimeste mõistlikkusele ja hoolivusele iseendast ja üksteise suhtes. On aga ülimalt oluline astuda konkreetseid samme selleks, et tulevikus vaktsineerida võimalikult suur hulk inimesi.

“Töötajate tervis on prioriteet, mis tagab majanduse jätkusuutliku toimimise. Terve töötaja on iga ettevõtte suurim väärtus,” märkis Luik.

“COVID-19 teadusnõukoda koostas ettepanekud, kuidas elada koos viirusega. Lugegem neid. Lisaks on erinevad tervishoiutöötajad ja ühendused koostanud juhendeid viiruste rohkel perioodil tervise hoidmiseks ja võimaliku haigestumise korral käitumiseks,” ütles ta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.