Uudis

Tootja kliinilised uuringud kinnitavad, et Comirnaty koroonavaktsiin sobib ka lastele

Pfizer-BioNTechi vaktsiin Comirnaty sisaldab mRNA molekuli, mis toimib rakkudele juhendina ogavalgu valmistamiseks.Foto: Shutterstock

Pfizer ja BioNTech teatasid esmaspäeval, et nende koroonavaktsiin andis tugeva immuunvastuse 5–11-aastastel lastel ehk tegu on noorematelegi ohutu ja tõhusa vaktsiiniga.

Ettevõtted ütlesid, et vaktsiin tekitas kliinilises uuringus 5–11-aastastel tugeva immuunvastuse, mis vastas sellele, mida nad olid varem täheldanud 16–25-aastastel, vahendas Reuters. Ettevõtete sõnul oli ohutusprofiil üldiselt võrreldav ka vanema vanuserühmaga.

Pfizer ja BioNTech kavatsevad kiiresti taotleda luba vaktsiini kasutamiseks lastel nii Ameerikas, Euroopas kui mujalgi. Seejuures märgiti, et alates juulist on laste koroonajuhtumite arv USAs tõusnud ligi 240 protsenti. Seega on nende hinnangul laste vaktsineerimisvajadus väga suur.

Reguleerivad asutused võivad teha otsuse selle kohta, kas vaktsiin on noorematele lastele ohutu ja tõhus, orienteeruvalt kolme nädala jooksul pärast seda, kui ettevõtted on loataotluse esitanud.

Hetkel lubatakse Comirnaty vaktsiini kasutada 12-aastastel ja vanematel inimestel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.