Uudis

Tuul ja halb nähtavus enam raskete haigete Hiiumaalt mujale transportimist ei takista: haigla juures valmis meditsiinilendude jaoks uus kopteriplats

Regionaalhaigla gruppi kuuluv Hiiumaa Haigla avas täna helikopteri maandumisplatsi. See on oluline, et saare ja mandri vahel saak patsiente kiiresti transportida.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Hiiumaa haigla juures avati kolmapäeval meditsiinilendudeks kasutatav uus kopteriplats, mis on üks Eesti kaasaegsemaid.

Hiiumaa haigla juhatuse liige dr Tõnis Siir ütles, et uus kopteriplats on valla ja haigla ühine ja oluline panus Hiiumaa kogukonnale. “Siit lendavad Hiiumaa inimesed järgmise taseme haiglasse – see on kogukonna paremaks teenindamiseks ja paremateks võimalusteks,” lausus ta pressiesindaja teatel.

Siir märkis, et uus kopteriplats annab haiglale parema töökindluse, sest helikopter saab nüüd maanduda olulisemalt kehvemates ilmastikutingimustes kui vanale platsile oleks saanud.

Siir lisas, et uue platsi kõige suurem eelis on, et see on üks Eesti kõige eesrindlikumaid ja paremaid platse, sest on sertifitseeritav. Võrreldes Hiiumaa haigla seni kasutusel olnud kopteriplatsiga on uus plats suurem ning ka suurema kandevõimega. Senine kopteriplats on praegu lende teenindava kopteri jaoks väike ning selle kasutamist raskendab ka seda ümbritsev kõrge aed. Tuule ja halva nähtavusega oli kopteri meeskonnal sinna keeruline maanduda. Uus kopteriplats on vanast ka tehniliselt parem: sellel on oluliselt parem valgustus ja kogu tehniline juhtimine on võimalik kopterist. Maandatud on ka kõik elektri kõikumisega seotud küsimused.

Hiiumaa vallavalitsuse arenguosakonna juhataja Monika Pihlak ütles, et kuigi uue platsi rajamist alustati seoses samasse kõrvale rajatava Hiiumaa spordikeskuse ehitustöödega, siis projekteerimise käigus selgus, et uue rajamine oli haiglale aja küsimus.

Eelmisel aastal kasutati Hiiumaa haigla kopteriplatsi meditsiinilendudeks 44 korral. Sel aastal on teisipäevase seisuga kopter Hiiumaa haigla juures maandunud 23 korral.

Toimetas Triin Raestik

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.