Uudis

Ühendkuningriigis levib väga nakkav koroonaviiruse uus vorm: Eesti peatab ajutiselt otselennud Ühendkuningriiki

Foto: Shutterstock

Seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga Suurbritannias soovitab välisministeerium tungivalt vältida reisimist Suurbritanniasse.

Suurbritanniasse reisimisel tuleb kindlasti arvestada täiendavate võimalike piirangutega sealt naasmisel või teistesse riikidesse saabumisel, samuti reisil tekkida võivate ettenägematute tõrgetega.

Eesti valitsus otsustas peatada Eesti ja Ühendkuningriigi vahelise lennuliikluse alates pühapäeva 20. detsembri südaööst kuni käesoleva aasta lõpuni.

Piirang lennureisijate veole on ajutine ja valitsus vaatab selle üle, kui koroonaviiruse uue tüve kohta on saadud rohkem infot. Täpsemat informatsiooni lennuliikluse piirangu kohta jagab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Välisministeeriumi teabe kohaselt on mitmed riigid katkestamas või kaalumas reisijateveo otseühenduste katkestamist Suurbritanniaga. Lisaks on riigid kaalumas täiendavaid isolatsioonimeetmeid Suurbritanniast saabuvatele reisijatele.

Koroonaviiruse uue tüve leviku tõttu Suurbritannias on seal alates 20. detsembrist kasutusele võetud täiendavad piirangud, millega saab tutvuda siin (inglise keeles).

Jõus on ka üldine soovitus tulenevalt koroonaviiruse jätkuvast laialdasest levikust hoiduda vältimatu vajaduseta igasugusest rahvusvahelisest reisimisest.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning ajakohastab sellele vastavalt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt.

Lisainfo viiruse levikust teistes riikides on leitav välisministeeriumi kodulehel.

Toimetas Triin Raestik 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.