Uudis

Ühes terviseameti külmlaos kerkis temperatuur taas üle normi

Päästjate abil toimetati karantiini määratud ravimid ja vaktsiinid terviseameti laost hulgimüüja lattu.Foto: Terviseamet

Laupäeva hommikul kerkis terviseameti ühes külmlaos temperatuur üle normi. Tegemist oli reservi määratud laoga, kuhu oleks saanud ravimeid ümber kolida, kui nende esialgses hoiukohas esineb probleeme vajaliku temperatuuri hoidmisega. Ükski vaktsiin või ravim täiendavalt ohtu ei sattunud. 

Kuivõrd terviseameti kesklaos hoiustatakse endiselt ravimeid ja vaktsiine, mis määrati möödunud nädalal karantiini, otsustati need toimetada hulgimüüjast koostööpartneri lattu, kuniks saabub lõplik veendumus terviseameti ladude töökindluse osas.

Karantiini paigutatud ravimeid on vaja säilitada juhuks, kui saabub tootjapoolne hinnang, et ravimit võib temperatuurikõikumistele vaatamata siiski kasutada. Kõikide ravimite osas pole lõplikku hinnangut saabunud.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno palus kiire logistikaoperatsiooni läbiviimiseks abi päästeametilt ning komplekteerimisele saabus appi Tallinna Lilleküla komando meeskond.

Järgmisel nädalal saabuvad tarned, mis vajavad hoiustamist külmaruumis (+2 kuni +8 kraadi), toimetatakse hulgimüüjast koostööpartneri juurde. Külmaruumide temperatuurikõikumine ei ole puudutanud autonoomsetes ultrasügavkülmikutes hoiustatavaid vaktsiine. Madalamaid hoiustamistemperatuure nõudvad vaktsiinid laekuvad jätkuvalt terviseameti kesklattu.

Samuti ei mõjuta juhtunu COVID-19 vastast vaktsineerimist, sest kõiki kasutusel olevaid koroonavaktsiine hoiustatakse hulgimüüjast koostööpartneri või tervishoiuteenuse osutajate juures.

Terviseameti ladudes tõusis jaaninädalal temperatuur 10 kraadi lubatust kõrgemaks, mille tõttu võis kannatada lao külmaruumides säilitatavate vaktsiinide ja ravimite kvaliteet. Antud külmaruumides olid riikliku immuniseerimiskava vaktsiinid lastele ja noorukitele, vaktsiinid täiskasvanutele, COVID-19 vaktsiinid, COVID-19 ravim, immuunglobuliinid ja gripivaktsiin. Kogukahju võib olla üle kolme miljoni euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.