Uudis

Uued piirangud: järgmisest nädalast suletakse koolid, huviringid ja spordisaalid

Peaminister Jüri Ratas.Foto: Stenbocki Maja

Tuginedes teadusnõukoja ja terviseameti soovitustele viia koroonaviiruse laialdase leviku tõttu inimeste omavahelised kontaktid miinimumini ja vähendada inimeste liikumist, kehtestab valitsus sel neljapäeval ajutised piirangud.

Kui nakkuse levik ei pidurdu, võidakse piirangute kehtivusaega peaminister Jüri Ratase sõnul pikendada.

Senised piirangud on pidurdanud viiruse leviku kasvu, kuid languse saavutamine vajab suuremat pingutust. Seepärast otsustas valitsus taas piiranguid laiendada nii lokaalselt kui ka üle Eesti.

Piirangud Ida-Virumaal

Alates 12. detsembristsuletakse kolmeks nädalaks Ida-Virumaal kõik meelelahutusasutused ja peatatakse vaba aja tegevused, samuti avalikud üritused, kinod, teatrid, kontserdikohad, muuseumid ja näitusasutused, toitlustuskohad, spordiklubid, ujulad, spaad ja majutusteenuse pakkujad.

Piirangud kehtivad nii sise- kui välitingimustes.

Igapäevast tööd saavad jätkata kirikud ja teised usuliste talituste toimumiskohad, kui järgitakse 50 protsendi täituvuse nõuet, 2+2 reeglit, maskikandmise kohustust ja desinfitseerimisvahendite kasutamist.

Valitsus palub kirikutel ja usuliste talituste läbiviijatel armulaual ja teiste sakramentide jagamisel järgida viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid.

Piiriületused tuleb viia miinimumini ning suurendatakse järelevalvet isolatsioonikohustuse täitmise üle, eelkõige piiriületajatel.

Piirangud üle kogu Eesti

Alates 14. detsembrist on suletud kõik õppeasutused Eestis: üldhariduskoolid, kutse- ja rakenduskõrgkoolid ning ülikoolid.

Järgmisel aastal jätkub töö tavakorras juhul, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Kontaktõpe võib toimuda hariduslike erivajadustega õpilastele ja lubatud on usaldusmeetmeid kasutades personaalsete konsultatsioonide, olümpiaadide, praktika läbiviimine ning eksamite sooritamine.

Õppeasutused võivad erandkorras kasutada distantsõppe vormi.

Lasteaiad ja lastehoiud jäävad avatuks.

Alates 14. detsembrist kuni 4. jaanuarini on peatatud huviharidus, huvitegevus ja sporditegevus nii noortele kui ka täiskasvanutele.

Lubatuks jäävad üksnes individuaaltegevus, -õpe ja -sport ning distantsilt pakutavad tegevused. Individuaalsport vabas õhus on lubatud.

Piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele (sealhulgas meistriliiga võistkondadele, koondislastele ja koondise kandidaatidele). Treenida ning võistelda saavad nii need noored kui ka täiskasvanud üksikaladel ja võistkondades ning ilma pealtvaatajateta.

Samuti ei kohaldu piirangud erivajadustega inimeste tegevustele.

Tõhustatakse järelevalvet ja plaanitakse kompensatsioonimeetmeid

Suurendatakse järelevalvet isolatsioonikohustuse täitmise üle.

Valitsus töötab välja täiendavad rahalised kompensatsioonimehhanismid valdkondadele, mis saavad sulgemiste tagajärjel kõige enam kannatada.

“Viiruse leviku kontrolli alla saamine nõuab meie kõigi ühist pingutust. Jõulud ja aastavahetus tulevad tänavu teisiti. Peame eelseisvatel nädalatel vastu! Veedame pühad kodus,” kirjutas Ratas Facebookis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.