Uued piirangud 1. märtsist: koolid jäävad kaugõppele märtsi lõpuni, kultuuriüritusi ei tohi siseruumides korraldada

Peaminister Kaja Kallas.Foto: ekraanikuva

Peaminister Kaja Kallas ütles valitsuse pressikonverentsil, et uute piirangute kehtestamine on arvestades nakkuse levikut möödapääsmatu.

Kuna palju nakkusi saab alguse haridusasutustest, lepiti istungil kokku, et üldhariduskoolides, kutsekoolides ja kõrgkoolides jätkub kuni märtsi lõpuni distantsõpe.

Piirangut ei kohaldata üldhariduskoolide 1.–4. klassi õpilastele, samuti hariduslike tugiteenuste ja konsultatsioonide osutamisele. Koolis peaks õppetöö toimuma hajutatult, et kokkupuuteid vähendada.

Valitsus keelab avalike ürituste korraldamise siseruumides. See tähendab, et märtsi lõpuni ei ole lubatud kinoseansid, kontserdid, teatrietendused ja konverentsid.

Spaad, saunad, veekeskused ja ujulad jäävad kinni. Lubatud on treening siseruumides individuaaltreeningu ja -tegevusena.

Välitingimustes on lubatud üritused, kus viibib kuni 10 inimest ja ei tohi olla kokkupuudet teiste rühmadega.

Avalikke üritusi ei tohi korraldada ajavahemikus kella 22.00kuni 06.00. Toitlustuskohad peavad kohapeal teeninduseks sulgema uksed õhtul kell 18, kehtib 2+2 reegel ning 50protsendilise täituvuse nõue. Kaasamüük on lubatud.

Kallas sõnas, et läbirääkimis peeti kaubandussekoriga ning jõuti kokkuleppele, et keskused kehtestavad ise senisest karmimad piirangud ning kontrollivad reeglite täitmist.

See tähendab, et kaubanduskeskustes on lubanud siseruumides keerata kinni wifi, et vähendada noorte kogunemist. Ka palgatakse täiendavalt turvamehi, kes kontrollivad näiteks maski kandmist. Ära on lubatud viia istumiskohad, kus saab niisama aega veeta. Keelatakse degusteerimised jt tegevused, mis nõuavad maski ära võtmist.

“Seni kuni viiruse levik ei rauge ja vaktsineerituid ei ole piisavalt, peame reeglitest kinni pidama, et mitte alla anda võitluse lõpusirgel ja meil tuleb koos pingutada rohkem, kui oleme siiani teinud. Vaid siis saame näha olukorra paranemist,” sõnas peaminister.

Ta lisas, et kui olukord paraneb, saab reeglid uuesti üle vaadata. Aga nagu teada on – niipea kui piirangud leevenevad, lähevad nakatumisnäitajad taas üles.

Kallas toonitas, et kõige paremini töötab siiski see, kui vähendatakse kontakte. Seega on tungiv soovitus teha võimalusel kaugtööd ja vähendada kontakte, sest viiruse levik on jätkuvalt väga-väga kõrge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.