Uudis

Uued piirangud: maski kandmine muudetakse kohustuslikuks

Harju- ja Ida-Virumaa gümnasistid saadetakse koduõppele

Kultuuriminister Tõnis Lukase sõnul otsustas valitsus, et uuel nädalal muutub maskide kandmine siseruumides kohustuslikuks.Foto: Raul Mee / Scanpix

Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel, et koroonaviiruse leviku ohjamiseks on vajalikud senisest rangemad piirangud.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on nii kevadel Eestis toimunu kui ka praegu Euroopas toimuva põhjal teada, kuivõrd kiiresti ja ulatuslikult võib olukord halveneda. Seetõttu jõuti viimastel päevadel valitsuse, teadusnõukoja ja terviseameti vahel peetud aruteludes tõdemusele, et riik peab kõigi igapäevaseid toimetamisi senisest veel rohkem suunama.

Uued meetmed kavatsetakse valitsuses vastu võtta ja kehtestada tuleva nädala esimesel poolel ning Harjumaal ja Ida-Virumaal on need rangemad kui mujal Eestis.

Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles Delfile, et maski kandmine muutub kõikjal Eestis avalikes siseruumides ning ühistranspordis kohustuslikuks ja seda on plaanis hakata ka kontrollima. Kes ja kuidas seda teeb, minister veel öelda ei osanud.

Lukas tõi välja, et valitsusel on plaanis eraldada raha väiksema sissetulekuga inimestele, et neid maskide ostmisel toetada.

Jüri Ratas ütles reedel “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et kavandatavate uute meetmete järgi peaksid gümnaasiumiosa klassid Harju- ja Ida-Virumaal olema distantsõppel alates 24. novembrist kuni 10. jaanuarini, mil lõpeb jõuluvaheaeg.

Selle kohta annab terviseamet kohalikele omavalitsustele ning haridus- ja teadusministeerium riigi haridusasutustele vastava korralduse.

Tallinna- ja Harjumaa laste spordiringides siseruumides võib viibida kuni kümme inimest.

Üle-Eestiliselt lubatakse kinno ja teatrisse kuni 400 inimest, Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal on lubatud saalides kuni 50-protsendiline täituvus. Sealjuures peavad külastajad olema maskides.

Reegel 2+2 laieneb kõigile avalikele siseruumidele. Endiselt jääb kehtima range soovitus teha võimalusel kaugtööd.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.