Uudis

Uued taktikad haiglates: EMOde ette on pandud triaažitelgid, Saaremaal antakse koroonaproov autost

Koroonaviiruse mobiilsete proovide võtmine märtsis Kuressaare Haiglas.Foto: Kuressaare Haigla / Facebook

Mitmed Eesti haiglad on viinud erakorralise meditsiini osakondade tavapärase triaaži ehk inimeste olukorra tõsiduse järgi jaotamise haiglahoonest välja.

Näiteks teatas Tartu Ülikooli Kliinikum, et tänasest on nende EMO ette seatud mobiilne triaažikabinet, et ennetada viiruse kontrollimatut levikut haiglaruumidesse.

“Tekkinud Covid-19 viiruse epidemioloogilises olukorras on oluline kasutada lisameetmeid, et tagada haiglaravil viibivate patsientide ning haigla töötajate kaitse,” ütles kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf. Inimeste mittevajalik liikumine tuleb viia miinimumini ning vältida nende kogunemist riskitsoonidesse, milleks haigla on.

Triaažitelgi paigaldas parklasse ka Põhja-Eesti regionaalhaigla.

Saaremaal tuleb proov anda autost

Kuressaare Haigla andis aga teada, et muudavad taktikat – koroonaviiruse proov antakse edaspidi autost, aga spontaanselt pöörduda praegu ei saa.

“Kui sa oled helistanud 112-te ja ootad kodus, kuni kiirabi sinuni jõuab proovi võtma, võid peagi oodata kõne kiirabilt. Briaadi liige ütleb, millal võid sõita kohale Kuressaare Haigla Aia tänava parklasse ning proov võetakse nõnda, et prooviandja istub ise autos ning kiirabitöötaja võtab proovi,” teatas haigla Facebookis.

Kaasa tuleb võtta ID-kaart ja autost mitte väljuda. Järgida tuleb tervishoiutöötaja korraldusi.

“Spontaanselt kohale sõitjad oleme hetkel sunnitud tagasi saatma! Ainult need, kes on hädaabis registreeritud ja kes saavad kiirabilt teate, et nüüd võib tulla,” rõhutas Kuressaare Haigla.

Kohale tulevad need, kes saavad – kes ei saa, nendega toimetab tavapäraselt eribrigaad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.