Uudis

Uuendatud reisipiirangud: esmaspäevast ei pea Eestis karantiini jääma vaid Norrast tulijad

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium vältimatu vajaduseta hoiduda rahvusvahelisest reisimisest.Foto: Shutterstock

Alates esmaspäevast, 26. oktoobrist on Eesti liikumisvabaduse piirangute piirmäär 37,9 (Eesti 1,1-kordne nakatumisnäitaja). Eneseisolatsiooni kohustus ei laiene neile inimestele, kes saabuvad Eestisse Euroopa Liidu (EL) ja majanduspiirkonna, Schengeni ala ning ELi ühise nimekirja riigist, mille nakatumisnäitaja on alla 37,9 inimese 100 000 elaniku kohta.

See tähendab, et esmaspäevast alates ei pea Eestis karantiini jääma Norrast siia tulijad, ülejäänud Euroopa riikidest Eestisse saabujatele kehtib eneseisolatsiooni kohustus.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib alates esmaspäevast kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang Andorrast, Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproseslt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Maltalt, Monacost, Poolast, Portugalist, Prantsusmaalt, Rootsist, Rumeeniast, Saksamaalt, San Marinost, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist, Ungarist, Vatikanist, ja Ühendkuningriigist saabujatele, teatas välisministeeriumi esindaja reedel.

Liikumisvabaduse piirang ei rakendu Norrast tulijatele. 

Piirmäär vaadatakse üle kord nädalas reedeti ja uus piirmäär jõustub sellele järgnevast esmaspäevast.

Vastavalt valitsuse korraldusele ei kohaldata liikumisvabaduse piirangut haiguse tunnusteta isikute kohta, kes on viimase 14 päeva jooksul viibinud Leedu, Läti või Soome territooriumil ning saabunud Leedust, Lätist või Soomest Eestisse, kui:

  • isik on andnud mitte enne kui 48 tundi enne Eestisse saabumist koroonaviiruse proovi, mille tulemus on negatiivne (Eestist nimetatud riikidesse reisides ning Eestisse tagasi tulles võib koroonaviiruse proovi anda ka Eestis ja negatiivse tulemuse korral naasta tavapärase elu juurde, analüüsi tulemuse teada saamiseni peab püsima eneseisolatsioonis);
  • kui isiku Eestisse saabumise eesmärk on töötamine, õppimine, tervishoiuteenuse saamine, perekondlikud sündmused või transiit (eelpool nimetatud põhjustel ei ole enne Eestisse saabumist kohustust koroonaviiruse proovi andmiseks).

22. oktoobril uuendas Euroopa Liidu Nõukogu Euroopa Liitu mittehädavajaliku reisimise ajutise piiramise ja piirangu võimaliku kaotamise kohta käiva soovituse lisas olevat kolmandate riikide nimekirja, mille alusel on võimalik Eestisse reisida Austraaliast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Rwandast, Singapurist, Taist, Uruguayst ja Uus-Meremaalt. Nimetatud riikidest Eestisse saabudes tulevast nädalast oma liikumisvabadust 14 päevaks piirama ei pea.

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks anda lennujaamas ja sadamas koroonaviiruse proovi. 

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium vältimatu vajaduseta hoiduda rahvusvahelisest reisimisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.