Uudis

Uuendatud reisipiirangud: karantiini ei pea jääma vaid Soomest Eestisse tulijad

Foto: Shutterstock

Alates esmaspäevast, 2. novembrist ei laiene liikumispiirang neile, kes saabuvad Eestisse Euroopa Liidu ja majanduspiirkonna, Schengeni ala ning EL-i ühise nimekirja riigist, mille nakatumisnäitaja on alla 50 inimese 100 000 elaniku kohta.

Alates esmaspäevast ei pea karantiini jääma Soomest Eestisse saabujad, ülejäänud Euroopa riikidest Eestisse tulijad peavad jääma 10 päevaks karantiini.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib alates esmaspäevast 10 päeva pikkune liikumisvabaduse piirang järgmistest Euroopa riikidest Eestisse saabujatele: Andorra, Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Monaco, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, San Marino, Slovakkia, Sloveenia, Šveits, Taani, Tšehhi, Ungari, Vatikan, ja Ühendkuningriik.

Liikumisvabaduse piirang ei rakendu Soomest Eestisse tulijaile. Samuti ei ole Soomest Eestisse tulles nõutav koroonaproovi andmine. 

Välisministeerium juhib tähelepanu, et valitsus otsustas neljapäeval lühendada nii piiriületuse järgse liikumisvabaduse piirangu kui ka koroonaviirusesse nakatunu lähikontaktse karantiini kestust 14-lt kümnele päevale.

Piirmäär vaadatakse üle kord nädalas reedeti ja uus piirmäär jõustub sellele järgnevast esmaspäevast.

22. oktoobril uuendas Euroopa Liidu Nõukogu EL-i mittehädavajaliku reisimise ajutise piiramise ja piirangu võimaliku kaotamise kohta käiva kolmandate riikide nimekirja, mille alusel on võimalik Eestisse reisida Austraaliast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Rwandast, Singapurist, Taist, Uruguayst ja Uus-Meremaalt. Uruguayst tulles kehtib 10 päeva pikkune liikumisvabaduse piirang. Teistest nimetatud riikidest Eestisse saabudes tulevast nädalast oma liikumisvabadust piirama ei pea.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium vältimatu vajaduseta hoiduda rahvusvahelisest reisimisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.