Uudis

Uuringust selgus, palju on Eestis hetkel koroonapositiivseid inimesi

Inimesed Tallinna tänavatel.Foto: shutterstock

Eriolukorra valitsuskomisjonile tutvustati täna Tartu Ülikooli läbiviidava koroonaviiruse levimust jälgiva seireuuringu esimese nädala tulemusi, mille järgi laialdast COVID-19 nakkust ühiskonnas ei esine. Hinnanguliselt on hetkel Eestis umbes 1400 täisealist COVID-19 positiivset elanikku ning viiruse levik hästi kontrolli all.

Uuringus testiti ja täiendavalt küsitleti nädala jooksul juhuvalimi alusel üle Eesti kokku 2007 täisealist elanikku, kelle hulgast tuvastati kolm COVID-19 positiivset. Tulemuste põhjal saab teha üldistatud järelduse, millega jõuti numbrini 1400.

Koroonaviiruse levimuse uuringust leiab täpsema info siit.

“Uuringu tulemused annavad kindluse, et hetkel on nakatumine Eestis väike ja piirangute leevendamine on põhjendatud. Planeerime oma uuringu järgmisi etappe nii, et saaksime piirangute leevendamise mõju hinnata pikema perioodi vältel. See on oluline, et saaksime võimalikult varakult tuvastada haiguspuhangu teise laine teket,” ütles Tartu Ülikooli professor Ruth Kalda.

Kolmest tuvastatud nakatunust kahel olid varem esinenud kergemad sümptomid ja ühel puudusid haigusele viitavad sümptomid täielikult. Ühel kolmest nakatunust oli enne uuringu läbiviimist COVID-19 diagnoositud. Kõik kolm kajastuvad jooksvalt riiklikus statistikas.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.