Uudis

Uus erameditsiini teenus aitab põiepõletikku diagnoosida ja ravida kodust lahkumata

Anatoomiliste iseärasuste tõttu kimbutab põiepõletik eelkõige naisi.Foto: Shutterstock

Tervishoiuteenuse osutaja Certific tuli välja teenusega, mis aitab patsientidel kodust lahkumata põiepõletikku diagnoosida ja raviteekonda alustada. Millega täpsemalt tegu ja kui palju see maksab?

Certificu väljatöötatud digitaalne kaugvastuvõtu platvorm võimaldab sertifitseerida kodus tehtavaid meditsiinilisi teste, tuvastades isiku ja kasutatud testi ning kindlustades, et testi tulemus on usaldusväärne. Haigestumise kahtluse korral toimetatakse testkomplekt pakiautomaati ja patsient läbib testi Certificu rakenduses.

Ettevõte lubab, et teenuse tellimise hetkest võib patsient saada testitulemuste põhjal koostatud raviplaani ja vajadusel ravimiretsepti vähem kui 24 tunni jooksul. Põiepõletiku testi eest tuleb välja käia 20 eurot. Seejuures tasub teada, et oma perearsti juures selle teenuse eest maksma ei pea.

Certific alustas oma tegutsemist kodustest koroonatestidest, mis tagasid reisimiseks vajaliku sertifikaadi kodust lahkumata. Hiljuti ettevõttega liitunud perearsti Andres Lasni sõnul on viimased kaks aastat tõestanud, kui olulised on kaugtervishoiuteenused meditsiinisüsteemi toimimiseks.

“Näen järjest sagedamini, kuidas inimesed tahavad tervisemurede korral võtta enda tervise juhtimine oma kätesse. Certificu pakutav lahendus ongi ideaalne neile, kellel on tekkinud ägeda põiepõletiku sümptomid ja kes soovivad saada mugava ning kvaliteetse lahenduse kodust lahkumata,” hindab Lasn.

Ta lisab, et kaugvastuvõtu väärtuseks on ka privaatsus, sest delikaatsete terviseküsimustega on parem tegeleda kodus kui arstikabineti ootejärjekorras.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.