Uudis

Uus terviseala asekantsler on lõpetanud tervishoiukorralduse residentuuri. Millega täpsemalt tegu?

Uus terviseala asekantsler on administratiivarst Heidi Alasepp.Foto: Sotsiaalministeerium

Senise sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Maris Jesse kingadesse astub septembrist Heidi Alasepp, kes on muuhulgas lõpetanud tervishoiukorralduse residentuuri. Pole sellisest residentuuriprogrammist kuulnudki ja guugeldamine ka ei anna vastust?

“Tervishoiukorralduse residentuur oli lühiaegselt eksisteerinud residentuuriprogramm 1990ndate lõpus, mille eesmärgiks oli ette valmistada tervishoiusüsteemis töötavaid administratiivarste,” selgitab Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember.

Lember märgib, et seesuguse residentuuriprogrammi on läbinud üksikud arstid Eestis. “Et tervishoiukorraldus ei ole tunnustatud omaette arstliku erialana, siis selle nimetusega residentuurist õige kiiresti loobuti,” märgib ta.

Dekaan lisab, et viimastel aastakümnetel kedagi selles residentuuris õppinud ei ole. Küll aga hakkas Tartu Ülikool pakkuma selle asemel rahvatervise magistriõpet.

Uus asekantsler alustab tööd septembrist

Dr Heidi Alasepp on alates 2008. aastast Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku juhataja. Varasemalt on Alasepp töötanud terviseametis meditsiinijuhi asetäitjana, sotsiaalministeeriumis tervishoiuosakonna juhatajana, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas kriisinõunikuna ja tervishoiuametis erakorralise meditsiini osakonna juhatajana.

Ta on omandanud Tartu Ülikoolis üldarsti kutse ja lõpetanud tervishoiukorralduse residentuuri. Aastatel 2006–2018 oli Alasepp Pärnu Haigla nõukogu liige ja 2018. aastast Eesti kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu liige. Terviseala asekantsleri ametisse asub dr Alasepp septembri alguses. 

„Eesti elanike tervis ja heaolu ning sellesse panustamine on mulle alati olnud väga oluline. Sotsiaalministeeriumi meeskonnaga liitumine on vastutusrohke, kuid suur au ja väljakutse,“ kommenteeris dr Alasepp. „Mul on hea meel, et saan tervishoiu jaoks raskel ajal enda kogemust ja teadmisi rakendada terviseala asekantslerina.“  

Riigisekretär kuulutas avaliku konkursi terviseala asekantsleri ametikoha täitmiseks välja tänavu mais tulenevalt senise asekantsleri Maris Jesse ametiaja lõppemisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.