Uudis

Vaab: haiglatel on abijõu järele kriitiline vajadus

Covid-osakond Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Üleriigilise meditsiinispetsialiste koondava Vaabi andmebaasi suunal tehtavate päringute hulk on hüppeliselt kasvanud, tööjõudu napib haiglates üle kogu Eesti.

Vaabi andmebaasi haldur Neveli Niit tõdeb, et haiglatelt tuleb üha rohkem päringuid ja meditsiinilise väljaõppega vabatahtlike kiire leidmine kohtadesse, kus neid napib, on täna kriitilise tähtsusega. Viimase nädala jooksul abi küsinute hulgas on Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Põlva haigla, Rapla haigla ja Viljandi haigla.

Süveneva tervishoiukriisi olukorras kutsub Vaab üles kõiki tervishoiu alal töötavaid spetsialiste, kes veel end andmebaasi kirja pole pannud ja oleks valmis haiglate päringutele reageerima, end registreerima.

“Meie eesmärk on koguda kriisisituatsioonis kokku kõik need head inimesed, kes on valmis minema haiglatesse appi ja on vastava meditsiinilise väljaõppega või valmis omandama vastavad oskused, millest hetkel kõige enam puudust. Vaab vahendab nii vabatahtlikke üleskutseid kui ka tasulisi abipakkumisi. Aitame haiglatel niigi nappi aega kokku hoida, sest saame üleskutse jagada koheselt oma andmebaasile,” selgitas Niit. 

Vaabi andmebaasi registreerimine ei kohusta registreerijat esialgu millekski. Lisatööjõu üleskutsed haiglatelt laekuvad andmebaasi liikmete e-postile ning inimesed saavad valida, millisele üleskutsele reageerivad. Üleskutsele vastanutega sõlmitakse käsundus- või tööleping, samuti kaetakse võimalusel transport, majutus ja toitlustus.

Vaab ootab end andmebaasi registreerima kõiki tervishoius töötavaid spetsialiste, näiteks kellel on parameediku väljaõppe või hooldaja kogemus või ka inimesi, kes on valmis omandama vastava väljaõppe, et haiglatesse abiks minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.