Uudis

Vaata, kui paljud sinu kolleegidest on vaktsineeritud

Kuvatõmmis haigekassa loodud andmekogust Covid-19 vaktsineerimise ja läbipõdemise ülevaatest tööandjate kaupa.Foto: Kuvatõmmis

Alates sellest nädalast on võimalik igal huvilisel avalikust andmekogust vaadata, kui suur hulk ühe või teise ettevõtte töötajatest on vaktsineeritud või koroonaviiruse läbi põdenud ja kui paljud on saanud tõhustusdoosi.

Andmetest nähtub näiteks, et kogu Eestis on koroonatõend olemas 90% tervishoiuasutuste töötajatest, 86 protsendil hoolekandeasutuste töötajatest ja 84 protsendil õppeasutuste töötajatest. Kõige tagasihoidlikum seis koroonatõenditega on Võru ja Ida-Viru maakondades.

Täpsemalt näitab haigekassa avaldatud COVID-19 vaktsineerimise ja läbipõdemise ülevaade tööandjate kaupa, kui paljudel töötajatel on olemas kehtiv koroonatõend. Töötajate koroonatõendiga hõlmatud protsenti on võimalik välja arvutada ettevõtetele, kus on rohkem kui kümme töötajat. Konkreetse ettevõtte tulemuste nägemiseks vali avaneval töölaual „Vt. asutuste vaates ja edenemist ajas“.

COVID-19 tõendi protsenti saab vaadata sõltuvalt vaktsineeritute ja viimase 6 kuu jooksul viiruse läbipõdenud inimeste tasemest ehk ettevõte saab vastuse, et tema töötajad on kas alla 50%, vahemikus 50-90% kindla protsendina või üle 90%.

Alates septembri algusest kuni 12. novembrini väljastas haigekassa töötajate hõlmatuse protsente rohkem kui 1200 tööandja kohta.  Enam haigekassa eraldi hõlmatuse protsente tööandjatele ei väljasta.

Lisaks on haigekassa avanud ligipääsu teistelegi vaktsineerimist puudutavatele andmekogudele. Nii saavad huvilised vaadata, kuidas edeneb perearstidel oma nimistuste vaktsineerimine, samuti näeb konkreetse kooli kaupa, kui paljud õpilased ja õpetajad on vaktsineeritud ning milline on vaktsiiniga hõlmatus hoolekandeasutuste klientide ja töötajate hulgas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.