Uudis

Vabaduse väljaku testimispunktis saab alates 26. detsembrist teha tasuta kiirtesti

Koroonaennetuspunkt Vabaduse väljakul.Foto: vaktsineeri.ee

Alates pühapäevast, 26. detsembrist saab Tallinnas Vabaduse väljakul olevas testimispunktis teha tasuta antigeeni kiirtesti. Teenus on mõeldud täiendava ennetusmeetmena, et vähendada riske enne kohtumisi eakate või kõrgendatud terviseriskiga inimestega.

„Tasuta testimisvõimalust pakume tervishoiuasutustes kasutatavate professionaalsete antigeeni kiirtestidega, mida aitab testimispunktis läbi viia tervishoiutöötaja. Positiivse testitulemuse puhul suunatakse inimene kohe samas testimispunktis PCR testi tegema,“ ütles abilinnapea Betina Beškina.

Kiirtestimise kohta ei väljastata sertifikaati ega kirjalikku tõendit ning selle testi tulemus ei kajastu digiloos.

„Soovitame kiirtestimist enne kohtumist eakate või kõrgendatud terviseriskiga inimestega, kelle jaoks võib koroonaviirus kaasa tuua raske haigestumise või on eluohtlik. Testimine aitab maandada nakkusohuga seotud riski, kuid ei pruugi nakatumist siiski ära hoida. Seetõttu on ka pärast negatiivse kiirtesti tulemust oluline järgida ohutusmeetmeid nagu füüsilise distantsi hoidmine, maski kandmine siseruumis ja hügieenireeglitest kinnipidamine,“ lisas Beškina. 

Antigeeni kiirtestimine Vabaduse väljaku testimispunktis on inimesele tasuta. Teenuse eest tasub ettevõttele Eldred Tallinna linn.

„Esialgu on tegemist pilootprojektiga, et pühadeaegset sugulastega kohtumisega kaasnevat viiruse leviku riski vähendada. Vaatame, kui palju inimesed tasuta kiirtestimise teenust üldse vajavad ning siis otsustame selle jätkamise osas,“ ütles Beškina.

Antigeeni kiirtesti saab teha Vabaduse väljaku testimispunktis 26.-31. detsembrini. Testimine on avatud iga päev kl 9-21, 31. detsembril kella 19-ni.

Kiirtestimist ühe viiruse levikut piirava ennetusmeetmena soovitab ka sotsiaalministeeriumi ja terviseameti poolt äsja koostatud SARS-CoV-2 testimisstrateegia.

Lisaks sellele saab Tallinna kaheksa koroonaennetuspunktis aasta lõpuni eelregistreerimata teha nii tõhustusdoosi kui ka esimest ja teist vaktsiinidoosi.

Vabaduse väljaku koroonaennetuspunkt on avatud ka teisel jõulupühal, 26. detsembril kell 9–21. Vana-aasta õhtul töötavad kõik punktid kella 19ni ning 1. jaanuaril on kõik suletud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.