Uudis

Vähekindlustatud inimesed saavad korduvkasutatavad maskid riigilt

Korduvkasutatavad maskid.Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Peaminister Jüri Ratas kinnitas teisipäeval, et riik tagab vähekindlustatud inimestele taaskasutatavad maskid tasuta.

Ratase sõnul peaks selliseid maske olema iga inimese kasutuses kaks ning toimetulekutoetuse saajaile need ka eraldatakse. Samuti otsitakse võimalusi, et korrakaitsjad saaksid jagada ühekordseid maske neile, kes on enda oma maha unustanud.

Maskide hankimise korraldab rahandusministeerium, mis jagab need kohalikele omavalitsustele, kes omakorda peavad korraldama maskide jagamise abivajajatele.

Riigihalduse minister Jaak Aab märkis, et toimetulekutoetuste saajaid on ligi 20 000, mis tähendab, et maske läheb vaja 40 000 tükki.

Praegu olemasolevas riigi keskses varus on eelkõige ühekordse kasutusega maskid, mis tähendab, et korduvkasutatavad maskid tuleb nüüd kiiresti juurde muretseda.

Aabi sõnul eelistatakse loomulikult kodumaiste tootjate maske.

Maskikandmine või suu ja nina katmine avalikes siseruumides on ainult üks koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõu.

Tulemuslikuks viiruse leviku tõkestamiseks tuleb pesta käsi, vältida silmade, nina ja suu katsumist, hoida rahvarohketes ruumides teistest inimestest distantsi, puhastada üldkasutatavaid pindu, õhutada ruume.

Kui võimalik, tuleb vältida ühistranspordi kasutamist ning külastada esmatarbe ja toidukaupade ostmisel kauplust ajal, mil seal on vähe rahvast.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.