Uudis

Vaktsineerimine liigub inimestele üha lähemale: kuhu täna kaitsepookimisele minna?

Vaktsineerimise projektijuht Marek Seer paneb kõigile südamele, et praegu on viimane hetk esimeseks vaktsiinidoosiks aeg kinni panna, et saavutada sügiseks tõhus kaitse.Foto: Postimees/Scanpix

Vaktsineerimise töörühma juhi Marek Seeri sõnul Covid-19 vastu vaktsineerimise võimalused suurenevad jätkuvalt, et teha kaitsesüsti saamine inimestele mugavamaks. Nüüd kutsutakse inimesi vaktsineerima ka näiteks SMS-ide ja e-kirjadega, koostöös kohalike omavalitsustega toimuvad ka otsepostitused.

Sellest nädalast saab vaktsineerida kaheksas apteegis ning lähinädalatel laieneb see enam kui 40 apteeki üheksas maakonnas. Samuti on oma nimistu väliselt vaktsineerimas aina enam perearstikeskusi. Üle Eesti toimub kümneid üritusi või vaktsineerimisaktsioone ja iga päev peatub väikese hõlmatusega kohtades vaktsineerimisbuss. Samuti jätkavad tööd vaktsineerimiskeskused, kaitsesüsti saab teha maakonnahaiglates ja paljudes eratervishoiuasutustes.

„Me jookseme ajaga võidu ning peame tempot tõstma – maratonist on alles jäänud lõpusprint, kuid minna on veel liiga palju kilomeetreid,“ ütles vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer. „Viimane samm – ehk otsus end vaktsineerida ja selle järel ka kaitsesüstile järele minna – tuleb siiski teha igal inimesel endal. Iga inimese ukse taha süstlaga meditsiiniõde ei jõua.“

Inimesed, kes põdesid COVID-19 haigust sellel kevadel või veelgi varem, peaksid nüüd samuti ennast vaktsineerida laskma. Läbipõdenud saavad ühe kaitsesüsti ning parim aeg selleks on 4-6 kuud pärast tervenemist. 

Neil, kellel saab vaktsineerimisest mööda pool aastat, ei ole vaja muretseda, sest uuringute põhjal kestab vaktsineerimiskuuri toime vähemalt aasta. Seega revaktsineerimisi veel ei korraldata. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Seitsmes maakonnas saab parasjagu ka eelregistreerimiseta vaktsineerima minna

Ida-Virumaa:

 • 22.07 kell 14-18 toimub eelregistreerimata vaktsineerimine Iidla kaubanduskeskuses Kohtla Järvel, Maleva 23. Vaktsiiniks Janssen, vaktsineerib Ida-Viru Keskhaigla.
 • 22.07 ja sealt edasi igal neljapäeval kell 16-19 saab nii eelneva registreerimiseta kui ka aega kinni pannes vaktsineerida Narvas Fama kaubanduskeskuses, Fama põik 10. Vaktsiinideks on Pfizer ja Janssen, vaktsineerib Silmarõõm S.
 • 23.07 kell 14-17 ja 24.07 kell 10-13 vaktsineerib Ida-Viru Keskhaigla Kohtla Järvel ilma eelregistreerimiseta Vironia Keskuses (Järveküla tee 50). Vaktsiiniks on Janssen.
 • 24.07 kl 12-15 toimub vaktsineerimise alane nõustamine Jõhvi lennupäevadel ning kõik soovijad saavad lennupäevade vahetus läheduses asuvas Ahtme tervisemajas (Ilmajaama 14, Kohtla-Järve) end vaktsineerida. Vaktsiiniks on Pfizer, vaktsineerib Ida-Viru Keskhaigla.
 • 27.07 kell 9-15 Kiviõli tervisekeskuses, Keskpuiestee 36. Vaktsiiniks Moderna, vaktsineerib Ida-Viru Keskhaigla.

Lääne-Virumaa:

 • 31.07-1.08 peatub vaktsineerimisbuss Jäneda Talupäevadel Jäneda mõisas, Musta Täku Talli juures (Pfizer, Janssen. Vaktsineerib Viljandi haigla). Vaktsineeritakse kell 10-18, soovijate jätkumisel kuni kell 22.

Harjumaa:

 • 22.07, 23.07 ja 24.07 kell 10-15 toimub eelregistreerimata vaktsineerimine Tallinna keskturul. Vaktsiinideks on Janssen ja Pfizer, vaktsineerib Qvalitas arstikeskus.
 • 23.07 kell 11-15 ja 24.07 kl 12-15 saab Pfizeriga vaktsineerida Tallinnas Proto avastustehases (Peetri 10). Kõigile, kes end seal vaktsineerivad, kingib Proto avastustehas perepääsme, mida võib kasutada kuni aasta lõpuni.
 • 25.07 kell 9-17 Tallinnas Lasnamäe Prisma parklas (Mustakivi tee 17). Vaktsiinideks on Pfizer ja Janssen, vaktsineerib Qvalitas Arstikeskus.
 • Igal tööpäeval (kuni 25.07) kell 9-17, laupäeval kell 9-14 ja pühapäeval kell 9-17 saab ilma eelregistreerimiseta vaktsineerida Tallinnas Sõle spordikeskuse vaktsineerimiskeskuses (Sõle 40a). Samuti võetakse vastu eelregistreerimisega, vabu aegu on saada igaks päevaks. Vaktsiiniks on Pfizer ja vaktsineerib Fertilitas.
 • 01.08 kell 11-16 saab vaktsineerida Lasnamäel Pae pargis toimuval Pirukafestivalil (Paepargi 21). Vaktsineerib Qvalitas Arstikeskus. 
 • Iga päev saab vaktsineerida Lasnamäe Centrumis Confido kiirkliinikus.

Pärnumaa:

 • 23.07 kell 10-14 Pärnu haiglas (Ristiku 1), vaktsiiniks Pfizer.
 • 31.07 kell 10-16 Pärnu Maxima kaubanduskeskuses (Riia mnt 131). Vaktsiinideks Pfizer ja Janssen. Vaktsineerib Sanatoorium Tervis.

Tartumaa:

 • 21.-23.07 ja 26.-30.07 ja 2.-3.08 kell 10-18 saab nii ette registreerides kui ka ilma registreerimiseta kohale minnes vaktsineerida Tartus A. le Coq spordihoones, Ihaste tee 7. Vaktsineerib Tartu Ülikooli Kliinikum ja vaktsiiniks on Pfizer.

Viljandimaa:

 • 22-24.07 peatub vaktsineerimisbuss Viljandis Vabaduse platsil (Pfizer, Janssen. Vaktsineerib Viljandi haigla). Vaktsineeritakse kell 10-18, soovijate jätkumisel kuni kell 22

Põlvamaa:

 • 23.07 kell 9-16 toimub vaktsineerimine Räpina Tervisekeskuses (Võru maantee 1) ruumis nr 205. Vaktsiiniks on Pfizer, vaktsineerib Räpina haigla.

Vaktsineerima oodatakse inimesi alates 12. eluaastast ja see on tasuta kõigile Eesti elanikele, ka neile, kellel ei ole kehtivat ravikindlustust. Lisainfot saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ning riigi infotelefonilt 1247.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.