Vaktsineerimisaja on täna saanud üle 11 000 inimese, patsiendiportaal jätkuvalt suure koormuse all

Esmaspäevast, 17. maist avatakse vaktsineerimine Covid-19 vastu kõigile üle 16-aastastele. Koormuse hajutamiseks avanes digiregistratuuris vaktsineerimiseks aja broneerimine 13. maist 40+ vanusegrupile, esmaspäevast avaneb see kõigile noorematelegi.Foto: Shutterstock

Kogu tänase päeva vältel on patsiendiportaali sisenemise ootejärjekorras olnud tuhandeid inimesi, tipphetkedel on ootajate numbrid küündinud üle 12 000. Huvi vaktsineerimisaja broneerimise vastu on oodatult väga suur, kuid selle foonil ei pääse kiiresti patsiendiportaali needki, kes tahaksid näha enda uuringute tulemusi.

Ootejärjekord on seotud sellega, et alates tänasest on üleriigilises digiregistratuuris digilugu.ee avatud vaktsineerimiseks aja broneerimine ka 40-aastastele ja vanematele inimestele. Kuna huvi broneerimise vastu on suur, piiras tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) süsteemile ligipääsu.

TEHIKu andmetel on tänase jooksul praeguseks digiregistratuuris broneeritud 11 360 COVID-19 vaktsineerimise aega. Hetkel on üle Eesti vabu aegu saadaval veel vähemalt 1022 ja haiglad lisavad neid järk-järgult vastavalt vaktsiinide olemasolule juurde.

“Üleriigilisele digiregistratuurile on pandud väga suur ootus, et pakkuda vabu aegu just COVID-19 vastu vaktsineerimiseks, mistõttu peavad hetkel ootejärjekorras olema ka need, kes soovivad portaalis mõnda muud teenust kasutada,” tõdes TEHIKu kommunikatsioonijuht Karilin Engelbrecht.

Kui e-maksuametis on tuludeklaratsiooni esitamise ajal võimalik valida, kas soovid täita deklaratsiooni või siseneda maksuametisse, siis digiloo puhul sarnast lahendust Engelbrechti sõnul hetkel kasutada ei saa. “Üleriigiline digiregistratuur on tervishoiuteenuse osutajate juurde aegade broneerimise süsteem, sealjuures kombineeritud ka haiglate infosüsteemidega. Seetõttu on see keerukam, kui maksuameti tulumaksudeklaratsiooni täitmise lahendus,” sõnas ta.

Niisiis tuleb aga heaga varuda kannatust, kui soov on vaadata enda ravidokumente, täita tervisetõendi saamiseks vajalikku tervisedeklaratsiooni, vaadata retseptide infot või uuringute vastuseid. Ja muidugi ka siis, kui soov on digiloos vaktsineerimisaega broneerida.

Endale lähima koha, kus vaktsineerida saab, leiab ka kaardirakendusest, kuhu tervishoiuteenuse osutajad sisestavad jooksvalt infot. Sealt leiab ka telefoninumbrid, kuhu helistades on samuti võimalik vaktsineerimiseks aeg kinni panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.