Uudis

Vaktsineerimisajad täituvad kiiresti – varahommikuks on üle poolte esialgsetest vabadest aegadest broneeritud

Patsiendiportaali pääsemiseks tuleb varuda kannatust.Foto: kuvatõmmis

Ööl vastu tänast avati üleriigilises digiregistratuuris Covid-19 vaktsineerimise ajad inimestele vanuses 40 ja enam. Patsiendiportaal on parasjagu suure koormuse all, mistõttu tuleb inimestel ootejärjekorras “seista”. Ja vaktsineerimisajad lähevad kui soojad saiad.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) kinnitusel on huvi vaktsineerimisaja broneerimise vastu oodatult väga suur – kella seitsmese seisuga on üleriigilises digiregistratuuris tehtud 2154 broneeringut ja hetkel on broneerimiseks veel avatud 2699 aega. Uusi aegu lisavad tervishoiuteenuse osutajad jooksvalt edasi vastavalt sellele, kuidas laekuvad vaktsiinid.

“Palume kannatlikkust ja kui teil kohe ei õnnestu aega saada, tulge tagasi mõne päeva või nädala pärast,” kirjutab TEHIK. Seejuures märgitakse, et vabade aegade olemasolu ei sõltu digilahendusest, vaid vaktsiinide saabumisest.

“Kuna täisealisest elanikkonnast on vaktsineerimata veel ligi 500 000 inimest, siis huvi on kindlasti suurem kui algul vaktsineerimisele aegu pakkuda saame. Kuid nädal-nädala järel peaksid vaktsiinitarned suurenema ja mai- ning juunikuu jooksul saavad kõik soovijad saama esimese vaktsiinidoosi,” lubab keskus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.