Uudis

Vaktsineerimispunktid ootavad vaktsiini soovijaid ka pühadeperioodil

Koroonaennetuspunkt Vabaduse väljakul.Foto: vaktsineeri.ee

Koroonaennetuspunktid töötavad jätkuvalt, ent pühadeaegne graafik erineb tavapärasest. Jõulupühade ajal ehk 24.-26. detsembril on suur osa vaktsineerimispunktidest üle Eesti puhkamas, 1. jaanuaril on kõik vaktsineerimispunktid suletud.

„Äsja jõustunud otsus tuua tõhustusdoos varasemaks annab võimaluse veel enne pühi vajalik lisasüst saada. Tallinna kaheksas vaktsineerimispunktis saab ennast ilma eelregistreerimata vaktsineerida ning eakale pereliikmele saab kutsuda vaktsineerimisbrigaadi koju,“ ütles Tallinna linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik.

„Nakatumiste trend on tõusuteel ja valmis tuleb olla järgmiseks võimalikuks puhanguks uuel aastal. Uuringud on näidanud, et omikrontüvega nakatuvad ka vaktsineeritud, kuid haiguse kulg on tõenäoliselt kergem. Seepärast oleks igati mõistlik end vaktsineerida ja teha esimesel võimalusel ka tõhustusdoos, sest see annab oluliselt parema kaitse raske haiguse eest,“ lisas Öpik.

Pühadeperioodil on avatud järgmised vaktsineerimispunktid:

Tallinn

  • 25.12 on avatud Qvalitase vaktsineerimispunkt aadressil Valukoja 7.  
  • 26.12 on avatud Vabaduse väljakul asuv vaktsineerimispunkt ja Qvalitase vaktsineerimispunkt aadressil Valukoja 7.  
  • 31.12 on avatud Eldredi vaktsineerimispunktid Haabersti Rimi ees, Linnamäe Maxima parkalas, Kristiine keskuses, Ülemiste keskuses, Lindakivi keskuses, Põhja Tallinna kogukonna majas ja Balti jaama esisel platsil. Samuti on avatud Lääne-Tallinna keskhaigla vaktsineerimiskabinetid ja Vabaduse väljaku vaktsineerimistelk. 
  • 2.01 on avatud Veerenni ja Vabaduse väljaku vaktsineerimistelgid. 

Ida-Virumaa

  • 24.12 vaktsineeritakse Corrigo tervisekeskuses Jõhvis aadressil Jaama 34b. 
  • 25.12 vaktsineerib Silmarõõm Jõhvis aadressil Keskväljak 7.  
  • 31.12 on lahti Ida-Viru keskhaigla vaktsineerimiskabinet, Jõhvis saab vaktsineerida Corrigo tervisekeskuses aadressil Jaama 34b ja Silmarõõm vaktsineerib aadressil Keskväljak 7.  
  • 2.01 on Jõhvis avatud Corrigo tervisekeskuse vaktsineerimispunkt Jaama 34b ja Silmarõõm vaktsineerib aadressil Keskväljak 7. 

Mujal Eestis

  • 26.12 vaktsineerib Silmarõõm Rakveres aadressil Turu plats 3.  
  • 31.12  on avatud Järvamaa haigla ja Rapla haigla vaktsineerimiskabinetid.

Alates 3. jaanuarist jätkub vaktsineerimispunktides tavapärane töö.

Nõustamis- ja vaktsineerimisteenus on kõigis koroonaennetuspunktides tasuta ja mitmele poole pääseb eelbroneeringuta.

Enne vaktsineerima minekut veendu, kas ja millistel kellaaegadel on vaktsineerimispunktid avatud helistades vaktsineerimispunkti infotelefonil või riigiinfo telefonil 1247. Vaata lisa vaktsineeri.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.