Uudis

Välisminister Eesti inimestele: naaske viivitamatult Eestisse, ärge minge välismaale

Välisminister Urmas Reinsalu.Foto: Shutterstock

Välisminister Urmas Reinsalu soovitas välismaal viibijatel viivitamatult Eestisse naasta, kuni see veel võimalik on.

“Välisministeeriumi selge ühemõtteline sõnum kõigile on esiteks tungiv soovitus. Naaske viivitusteta Eestisse. See sõnum põhineb sellel teadmisel ja analüüsil, mis reaalajas laekub, et esiteks – paljud maailma riigid on asunud rakendama piiranguid ja teiseks, paljud riigid on juba otsustanud rahvusvaheliste lendude lõpetamise,” ütles Reinsalu.

See tähendab, et järgmistel päevadel ei pruugi Eestisse naasmine enam olla tehnilistel põhjustel võimalik.

“Täpselt samasugune sõnum on loomulikult sümmeetriliselt nendele inimestele, kes kaaluvad välismaale reisimist. Palun ärge reisige välismaale. Te ei pruugi nendesse riikidesse sisse saada või te jääte nendes riikides karantiini,” ütles ta.

Välisriikide kodanikelt palus ta, et inimesed lükkaksid Eesti külastamise edasi. Samuti ei tohiks inimesi välismaalt külla kutsuda ning anda välisriikide kodanikele palve, et nad lükkaksid plaanitud reisid edasi.

Minister kinnitas ka, et valitsus on arutanud nii riigisisest kui rahvusvahelist liikumist hõlmavaid piiranguid.

“Eile istus pikalt [koos] eriolukorra juhtimise komisjon peaministri juhtimisel, kaalumisel oli rida erinevaid nii siseriiklikke kui rahvusvahelist liikumist piiravaid meetmeid. Praeguse seisuga saab kinnitada, et need piirangud, mis on kehtestatud, on maksvad. Ma ei hakka spekuleerima täiendavate piirangute kohta, välja arvatud hoiatus, et täiendavad piirangud, ükskõik, mis suunas, kindlasti võivad lähemas tulevikus aset leida,” rääkis Reinsalu.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses