Uudis

Valitsus arutab uusi piiranguid: täiskasvanute huvitegevuse võiks panna jõuludeni ootele

Teadusnõukotta kuuluv Krista Fischer.Foto: Sille Annuk / Eesti Meedia / Scanpix

Valitsus arutab neljapäeval uusi meetmeid, mis hõlmavad muu hulgas restoranide, baaride ja pubide lahtiolekuaegade muutmist, seal vahemaa hoidmise nõude karmistamist ning huvitegevusele rangemate piirangute kehtestamist, samuti arutatakse maskikandmise järelevalvet, kirjutab Postimees.

Piirata soovitakse huvitegevust ja meelelahutust

Sotsiaalminister Tanel Kiik Keskerakonnast ütles, et neljapäeval peetakse nõu, kas sulgeda toitlustusasutused, baarid ja pubid kell 22. Ka vaetakse avalike ürituste piirarvu vähendamist, täiskasvanute huvi- ja sporditegevuse piiramist ning kinode ja teatrite töö katkestamist mõneks ajaks.

Terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Mari Anne Härma ütles kolmapäevasel pressikonverentsil, et nakatumine teatrites ja kinodes on väike, kuid riski tekitavad järjekorrad: inimesed tahaksid kiiresti oma üleriided kätte saada ja siis kipub ununema ka 2+2-reegel.

Härma sõnul tasub mõelda sellele, et kolmandik haigestunuist ei tea, kus nad nakatusid. “Nad ütlevad, et käisid kinos, teatris ja ühistranspordis,” selgitas Härma, kelle sõnul teeb ametile tuska baaride ja ööklubide töö, piirangutest hoolimata. “Näeme skeemitamist. Saadetakse suletud gruppidele sõnumeid, et ainult teie võite tulla,” kirjeldas Härma uusi skeeme.

Ka väiksemate kogunemiste piiramisele on mõju

Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professori, teadusnõukoja liikme Krista Fischeri sõnul näitavad teadusuuringud, et ka väiksemate kogunemiste piiramine on väga efektiivne meetod. “Täiskasvanute huvitegevuse võiks panna jõuludeni ootele,” lausus Fischer.

Ta tõi näiteks laulukoori, kus käivad eri kohtades töötavad lauljad – üks toob nakkuse sisse ning sealt edasi läheb see perekondadesse ja ka töökohtadesse. Fischer selgitas, et see võib tähendada ka suurt lööki ettevõtetele, kes peavad lõpuks koroonakolde tõttu uksed sulgema.

Piirangute mõju avaldumine võtab aega

Viroloogiaprofessor, teadusnõukoja juht Irja Lutsar tõi lisaks täiskasvanute huvitegevusele esile ka meelelahutuskohad: ööklubid, baarid, pubid jne. Lutsar meenutas, et juba eelmisel nädalal kehtestati piiranguid, mis peavad veel oma mõju näitama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.