Uudis

Valitsus kaalub riskiriikidest Eestisse tulijate kohustuslikku testimist koroonaviiruse suhtes

Peaminister Jüri Ratas.Foto: Stenbocki maja

Vabariigi valitsuses peeti täna koos teadusnõukoja ning terviseameti esindajatega arutelu koroonaviirusega seotud hetkeolukorra ja tulevikuväljavaadete üle.

Peaminister Jüri Ratas avaldas pärast seda sotsiaalmeedia kontol, et viimase nädala statistika viidab ohule, et koroonaviirus võib üle Eesti kiiresti levima hakata. Selle ohu ärahoidmiseks on kriitilised eelkõige need tegevused, mis võetakse ette paaril eelseisval nädalal.

Kõige suurema mõjuga on see, mida iga Eestimaa elanik ja külaline teeb selleks, et koroonaviirusesse mitte nakatuda ega viirust levitada. Valitsus tegutseb lähtuvalt varem väljatöötatud strateegiast, mille keskmes on meie inimeste tervis ja nakkuse leviku võimalikult kiire lokaalne piiramine. Praeguses olukorras on oluline, et me jõustaksime juba olemasolevaid reegleid ja soovitusi, mitte looksime juurde uusi ja karmimaid.

Selleks, et hoida koroonaviiruse levikut Eestis kontrolli all, otsustati võtta käsile järgmist.

Lähinädalatel saavad Tallinna Sadama A ja D terminalides ning lennujaamas Eestisse saabujad teha koroonaviiruse testi. Testimine oleks vabatahtlik ja tasuta.

Töötatakse läbi võimalused teha tõhusamat järelevalvet eneseisolatsiooni kohustusega inimeste üle, sealhulgas andmekogude abil.

Järgmiseks neljapäevaks töötaakse läbi võimalused rakendada kohustuslikku testimist kõigile inimestele, sealhulgas Eesti elanikele, kes tulevad meile riikidest, kus viiruse levik on kõrge.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.