Uudis

Valitsus otsustas, et lõpuklassid võivad kuu keskpaigast alates kahel päeval nädalas jätkata kontaktõppes

Haridusminister Liina Kersna.Foto: Eero Vabamägi / Postimees / Scanpix

Haridusminister Liina Kersna avaldas Facebookis, et lähtudes teadusnõukoja ettepanekust otsustas valitsus lubada õpilased, kes valmistuvad põhikooli lõpueksamiteks ja gümnaasiumi riigieksamiteks, alates 15. märtsist kontaktõppele maksimaalselt 2 päevaks nädalas.

Loomulikult peab seejuures kasutama kõiki ohutusmeetmeid: õppeasutuses tohib viibida maskides, hajutatult, ruume tuulutades, käsi pestes või desinfitseerides.

Kersna põhjenas, et esimesed võõrkeelte eksamid on juba märtsi lõpus, gümnasistide eesti keele kirjalik riigieksam on 19. aprillil, eesti keel teise keelena samuti aprillis. Põhikoolide lõpetajatel on sisseastumiskatsed gümnaasiumidesse juba samuti aprilli esimeses pooles. Need toimuvad enamasti veebis. Seega on märtsi teine pool ainuke aeg kontaktõppeks enne esimesi eksameid.

Ta lisas, et võõrkeele eksamite tegijad saavad käia juba praegu väikestes gruppides konsultatsioonis ja see on väärtuslik võimalus veel õpetajatega koos eksamiks valmistuda.

Samas, kuna nakatumine on väga kõrgel tasemel, sh noorte hulgas, soovitas Kersna enne eksameid vähendada kontakte ning võimalusel õppida distantsilt, et eksami ajal olla terve.

Ta lisas ka, et plaanitakse piloteerida kiirtestide kasutamist kooliõpilaste seas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.