Uudis

Valitsus otsustas: kuidas jätkub pärast vaheaega õppetöö

Haridusminister Jaak Aab.Foto: Rahandusministerium / Andres Teiss

Valitsus otsustas teisipäevasel istungil, et vastavalt haridus- ja teadusminister Jaak Aabi ettepanekule lubatakse pärast jõuluvaheaega, 11. jaanuarist Harjumaal ja Ida-Virumaal kontaktõppele 1.-4., 9. ja 12. klass. Mujal Eestis taastub õpe igas haridusastmes tavapäraselt.

11.-17. jaanuarini Harjumaa ja Ida-Virumaa

Harjumaal ja Ida-Virumaal jäävad õpilastele suletuks üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide õpperuumid.

Piirangut ei kohaldata 1.-4. klassi, 9. klassi ning 12. klassi õpilastele, kes tohivad alates 11. jaanuarist alustada taas kontaktõppes.

Jätkuvalt ei laiene piirang hariduslikele tugiteenustele või konsultatsioonidele; praktika, eksamite või testide tegemisele ega olümpiaadidel osalemisele.

Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtivad juba praegu rakendatavad piirangud sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele, huvitegevusele, täiendkoolitusele, täiendõppele kuni 17. jaanuarini (kaasa arvatud).

Ülejäänud Eesti 13 maakonnas taastub õpe tavapärases vormis

Alates 11. jaanuarist taastub ülejäänud Eesti 13 maakonnas õpe tavapärases vormis.

Üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide osas ülejäänud Eestis taastub alates 11. jaanuarist kontaktõpe. Koolipidajad peavad rakendama haridus- ja teadusministeeriumi, terviseameti ning teadusnõukoja poolt ette nähtud meetmeid viiruse leviku pidurdamiseks.

Kuni 10. jaanuarini (kaasa arvatud) pikendas valitsus ka juba kehtivaid piiranguid ülejäänud Eesti 13 maakonnas sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele, huvitegevusele, täiendkoolitusele, täiendõppele.

Valitsus arutab hariduselu, sportimise ja täiendkoolituse valdkondadele kehtivaid piiranguid 7. jaanuaril.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.