Uudis

Valitsus seab piirangud huvitegevusele ja veekeskuste tööle, pärast vaheaega on osa klasse distantsõppel

Peaminister Kaja Kallas.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäevasel pressikonverentsil, et valitsus otsustas viia koolid pärast vaheaega üheks nädalaks kaugõppele, kuid 1.-4. klassi ja hariduslike erivajadustega lastele jätkub kontaktõpe.

Kooroonaviiruse leviku tõkestamiseks otsustati järgmisel kahel nädalal seada piirangud ka laste, noorte ja täiskasvanute huvitegevusele ning sportimisele. Treenida tohib individuaalselt, rühmatreeningud pole lubatud.

Huvitegevus on lubatud 1.-4. klassi lastele, kui see toimub koolis.

“Me ei teinud lausalisi piiranguid, vaid seal, kus oht viirust levitada on suurim,” sõnas peaminister. Praegu on tema sõnul rohkem nakatumisi laste hulgas, aga varem või hiljem jõuab see ka haiglatesse.

“Oleme sunnitud kehtestama piiranguid. Inimeste enda vastutus on see, mis nakatumist alla toob,” rääkis Kallas ja lisas, et on teinud pöördumise tööandjate poole, et mindaks kaugtööle, kui vähegi võimalik. Samuti on ta pöördunud linnajuhtide poole, et jõustataks rohkem seda, et ühistranspordis kantaks maski.

Kinod ning teatrid jäävad lahti, kuid nõutud on hajutamine ja maskikandmine.

Toitlustuskohad jäävad lahti nii nagu praegu, aga lisandub 50 protsendi täituvusnõue, 6-liikmelised grupid ja 2 meetrine vahe hoidmise reegel.

Avalikel üritustel võib siseruumides osaleda kuni 200 inimest, peab täitma 50portsendilise täituvuse nõuet.

Kuna eelmise koolivahejal mindi spaadesse ja see tõi kaasa viiruse leviku kasvu, suletakse nüüd spaad ja veekeskused kaheks nädalaks.

Kallas toonitas, et koolivaheaja nädalast ja meist kõigist sõltub see, kas suudame nakatumisahelaid läbi lõigata või mitte. “Kui ei suuda numbreid paremaks saada, siis peame piiranguid uuesti arutama kahe nädala pärast,” nentis ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.