Uudis

Venemaa president teatas maailma esimese koroonaviiruse vaktsiini registreerimisest

Venemaa president Vladimir Putin.Foto: Shutterstock

Venemaa registreeris maailma esimese COVID-19 vaktsiini, mis loob stabiilse immuunsuse, teatas president Vladimir Putin, kelle sõnul on kaitsesüsti saanud ka üks tema tütardest.

Nimeks sai vaktsiin Nõukogude tehiskaaslase järgi Sputnik V. 

“Minule teadaolevalt registreeriti täna hommikul maailma esimene uue koroonaviiruse vaktsiin,” ütles Putin valitsuse istungil.

Ta palus tervishoiuminister Mihhail Muraškol esitada vaktsiini kohta rohkem üksikasju, kuid lisas ise, et vaktsiin on tõhus ja loob püsiva immuunsuse.

“Ma tahan korrata, et see on läbi teinud kõik vajalikud testid,” ütles ta. “Kõige olulisem on tagada vaktsiini ohutu kasutamine ja selle tõhusus.”

Vaktsiini suhtes on kahtlust väljendanud teadlased nii Venemaalt kui mujalt. Nende sõnul võib selle liig rutakas kasutuselevõtt enne 3. faasi uuringuid, mis tavaliselt kestavad kuid ja hõlmavad tuhandeid inimesi, viia probleemideni.

Vaktsiini tootmist rahastava Venemaa otseinvesteeringute fond märkis, et katsetuste kolmas faas algab kolmapäeval, tööstustootmine septembris ning 20 riiki on ette tellinud enam kui miljard doosi

Kaks kaitsesüsti tehti ka ühele Putini tütrele. “Ta võttis eksperimendist osa,” ütles president.

Vene tervishoiuministeeriumi teatel peaks vaktsiin andma immuunsuse koroonaviiruse suhtes kuni kaheks aastaks.

Venemaal registreeritud vaktsiini hakatakse tootma kahes kohas, esimestena saavad selle arstid ja õpetajad, vaktsiini vastu on näidanud huvi hulk välisriike, ütles tervishoiuminister Muraško.

Ta ütles, et samal ajal käib tööstus-kaubandusministeeriumi ja Sberbanki projektikontori kaasabil tehniliste reglementide viimistlemine suurtootmiseks kodumaiste tootjate juures, sellised on riigis olemas.

Vene ametnike sõnul algab suurtootmine septembris ning massivaktsineerimine võib alata oktoobris.

Asepeaminister Tatjana Golikova sõnul võib arstide vaktsineerimine alata juba sel kuul.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.