Uudis

Viirus taas saarel: Muhus käisid koroonaviirusega nakatunud turistid

Foto: Shutterstock

Kuressaare haiglast anti esmaspäeval teada, et humaansetel kaalutlustel karmistatakse külastusreegleid ning et haigeid saab alates teisipäevast külastada kokkuleppel raviosakonnaga, kui külastajal puuduvad kõrge nakkusriski tunnused.

Kuressaare haigla esindaja ütles teisipäeval Tervisegeeniuse päringule vastates, et külastusi otsustati piirata võttes arvesse asjaolu, et kuigi Saaremaal ei ole uusi koroonaviiruse juhtumeid tuvastatud, on seda tehtud mandril. Samuti oli haiglal olemas info, et ka Muhus on käinud koroonaviirusega nakatunud turistid.

“Kuna inimesed on liikuva loomuga ning turiste satub Saaremaale suvisel ajal rohkem, on ka suurem tõenäosus, et keegi puutub haiguskandjaga kokku ning kannab viiruse pahaaimamatult haiglasse või hooldekodusse. Seetõttu oleme seisukohal, et riski vähendamiseks tohib haiglas olevaid patsiente külastada vaid äärmisel vajadusel ning kui puuduvad kõrge nakkusriski tunnused. Samuti tuleb külastus eelnevalt raviarstiga kokku leppida,” öeldi Kuressaare haiglast.

Terviseameti pressinõunik Eike Kingsepp kinnitas “Saarte Häälele”, et Muhus on tõepoolest turistidena käinud COVID-positiivsed soomlased, kes on praegu Terviseameti Põhja regioonis jälgimisel.

Kui palju neil oli Muhumaal kontakte kohalikega, ei soovinud terviseamet avaldada. Kingsepp ütles aga, et turistid tulid ja lahkusid saarelt parvlaevaga, seega peaksid enda tervist jälgima ka eelmisel nädalavahetusel Kuivastu-Virtsu liinil reisinud inimesed.

Terviseamet teeb Muhumaa võimalike kontaktide tuvastamise osas koostööd Muhu vallavalitsusega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.