Uudis

Viiruse teise laine koormus langeb esmalt Lääne-Tallinna keskhaiglale

Lääne-Tallinna keskhaigla.Foto: Lääne-Tallinna keskhaigla

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) leppis Lääne-Tallinna keskhaiglaga kokku, et koroonaviiruse teise laine puhkedes suunatakse patsiendid esmalt keskhaigla nakkuskliinikusse, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kevadise eriolukorra ajal sulges Põhja-Eesti regionaalhaigla kuus osakonda, õed suunati tööle COVID-i osakondadesse ja plaanilist ravi piirati. Et uue koroonalaine tulles saaks plaaniline ravi haiglas võimalikult kaua jätkuda, leppis PERH Lääne-Tallinna keskhaiglaga kokku, et lõviosa COVID-i patsiente suunatakse sinna ravile ning nakkushaiglale lähevad appi PERH-i meedikud.

“Need haiged, kes kuuluvad regionaalhaiglale, olgu see südameinfarkt, olgu see trauma, olgu see neurokirurgia või veresoonte kirurgia või hematoologia või onkoloogia, peavad alguses jääma siiski meie juurde ravile ja saavad ravi intensiivraviosakondade isolaatorites. Aga kui isolaatori vajadust, intensiivravi vajadust enam ei ole, siis me ei tekita suurt voodifondi teise astme intesiivravile, aga me teeme selle võimekuse Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikusse, mida meie võimestame oma arstide, õdede, tehnikaga,” selgitas PERH-i ülemarst Peep Talving.

Kuna Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik asub teistest haiglahoonetest eraldi, siis haigla juhi Imbi Moksi sõnul koondatakse koroonapatsientide ravi just sinna. Kohti on seal ligi sajale patsiendile. Nii saavad meremeeste haigla ja Pelgulinna sünnitusmaja samal ajal jätkata tavapärast tööd, seda küll vastavalt alles jäänud personali võimekusele.

“Üritame jätta ühe haigla, ühe korpuse puhtaks, aga kõik meie valikud sõltuvad sellest, milline tuleb riigi otsus,” ütles Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.

Tartu ülikooli kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juhi Joel Starkopfi sõnul on kliinikumil kavas koondada COVID-19 statsionaarset ravi vajavad haiged Tartusse ja Ida-Viru keskhaiglasse, praegu ei plaanita eraldi Lõuna-Eesti nakkushaigla rajamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.