Viljandi haigla avas uuenduskuuri läbinud EMO lastetoa

Kunstikonkursi võitja ülesandeks sai EMO lastetuba meeldivaks ja turvalise õhkkonnaga paigaks maalida.Foto: Maarja Evert / Viljandi Haigla

Täna, 16. mail avas Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonnas remondi läbinud lastetoa, mille seinu katavad nüüd rõõmsad maalingud.

„Haiglasse pöördumine on iga inimese jaoks stressirohke, samamoodi ka laste jaoks. Haigla sisaldab  sageli nende jaoks hirmu ja teadmatust ning ka ebameeldivaid protseduure. Selleks, et taandada hirmu ja ärevust ning luua sõbralikku keskkonda, oli meil hea võimalus tänu Selveri kampaania kaasabile muuta EMO lastetuba väikeste patsientide jaoks meeldivaks, turvaliseks ja stressivabaks,“ lausus erakorralise meditsiini osakonna vanemarst dr Kristiina Mikk.

Lastetuba asuti uuendama koostöös erakorralise meditsiini osakonna töötajatega ning Viljandi haigla lastearsti dr Gerli Mirka soovitustega. „Korraldasime ka kunstikonkursi, et kaunistada ruum lastesõbraliku kunstiga. Samuti uuendasime mööblit ja aparatuuri ning lõime võimalused aja veetmiseks ning ärevuse maandamiseks – televiisor ning tahvel joonistamiseks, kui on tarvis analüüside või uuringute vastust oodata,“ ütles dr Mikk. 

Ta lisas, et kunstikonkursile laekus mitmeid töid, kuid eesmärgi ja ideega haakus kõige rohkem just võidutöö. „Oleme väga tänulikud kunstnik Agnesele, sest koostöö temaga sujus väga hästi ning tulemus on kordades parem kui oskasime unistadagi. Kunstnikul oli ka varasem kogemus meie lastetoast ja tundub, et ka tema unistus täitus meiega koostöös,” rääkis dr Mikk.

“Lasteoa seinu katvad joonistused on justkui helged ja rõõmsad hetked murevabast lapsepõlvest, mis kindlasti jätavad lastele meie haiglast head mälestused,“ rõõmustas arst.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.