Viljandi haigla ja tervisekeskuse valmimiseks kuulutati välja uus hange

Viljandi kesklinna rajatav uus haigla ja tervisekeskus Tervikum pidi esialgu valmima 2023. aastal.Foto: Viljandi Haigla

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja uue hanke Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehituse jätkamiseks.

Hanke eesmärgiks on Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehitus koos muude territooriumil paiknevate ehitistega.

Augustikuus teatas endine haigla ehitaja Fund Ehitus, et neil pole enam võimalik lepingut kehtivatel tingimustel jätkata, kuna ehitustegevust on mõjutanud sõja puhkemine Ukrainas, ehitus- ja energiahindade kallinemine ja ka koroonakriisi jätkumine. Ehitusleping RKAS-i ja ehitaja vahel lõpetati 12. augustil.

Viljandi Haigla, Riigi Kinnisvara ning Fund Ehitus sõlmisid haigla ehituslepingu 2021. aasta maikuus ja toona eeldati, et hoone on võimalik valmis ehitada ligikaudu kahe aasta ja 47,2 miljoni euro eest. Koos sisseseadega oli investeeringu oodatud maksumus 58 miljonit eurot.

Juulis alguses kirjutas aga Sakala, et ehitaja hinnangul on ehitushind kerkinud poolteist korda ja ajaline mahajäämus on aasta. RKAS-i prognoosi kohaselt räägitakse 20 miljoni euro suurusest puudujäägist, mis võib aga olla suuremgi.

Uue hanke puhul lisatakse olulise muudatusena hanketingimustesse ehituslepingu maksumuse indekseerimine vastavalt ehitushinnaindeksi muutusele, mis maandab hinnakõikumiste ja sellest tulenevate tööde hilinemise või katkemise riski. 

Lepingu eeldatav kestus on 29 kuud, pakkumuste esitamise tähtaeg on 10. november. Ehitust rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest, riigieelarvest ning SA Viljandi Haigla vahenditest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.