Algab ettevõtete emotsionaalse enesetunde testimine: mida see endast kujutab?

Pikaaegne tööstress päädib läbipõlemisega.Foto: Shutterstock

Peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde testimises, mille tulemuste põhjal on võimalik pöörata organisatsioonis teadlikult tähelepanu töökeskkonnas esinevatele vaimse tervise raskustele ning pakkuda töötajatele teadmisi oma vaimse tervise hoidmiseks. 

„Vaimse tervise häired on teisel kohal töövõime vähenemise põhjustest, mis tähendab, et kõik töötajad ja tööandjad puutuvad nendega otseselt või kaudselt kokku. Töötajate vaimne tervis on ka tööandjate vastutus. Vahel piisab ka väiksest muutusest töökeskkonnas- või korralduses, et pakkuda töötajatele vaimset tervist toetavat keskkonda,“ rääkis Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Kuidas ettevõttesisene testimine käib?

Testimises osalemiseks saab ettevõtte registreerida hiljemalt 6. märtsiks SIIN.

Emotsionaalne enesetunde testimises osalevate ettevõtete töötajad saavad täita anonüümselt testi, mis koosneb 25 küsimusest. Vastamine võtab aega kuni 10 minutit. Seejärel saadetakse igale osalejale tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks.

Ettevõtted, kus on rohkem kui kümme testi täitjat, saavad koondtulemuse oma ettevõtte kohta Peaasi.ee meeskonnalt. Koos organisatsiooni koondtulemustega on võimalik saada ka esmaseid soovitusi, kuidas oma töötajaid toetada. 

2022. aastal testimises osalenud organisatsioonid saavad võrrelda oma eelmise aasta koondtulemusi käesoleva aasta omadega. 

„Eelmisel aastal läbiviidud testimisest selgus, et 63% töötajatest on tundnud vaimset kurnatust ning enam kui 30% on tundnud depressiooni ja ärevuse tunnuseid ning uneraskusi. Töötaja, kes kogeb vaimse tervise raskusi võib jätkata küll tööülesannete täitmist, kuid anda endast sealjuures miinimumi. Tööandjale on vaimse tervise probleemide ennetamine majanduslikust seisukohast soodsam kui tagajärgedega tegelemine,“ selgitas Anna-Kaisa Oidermaa.

Emotsionaalse enesetunde testi täitmise järel saavad ettevõtted osa võtta  13. märtsist 16. aprillini toimuvast vaimse tervise vitamiinikuurist. See koosneb viiest teemanädalast, mida saab ette võtta koos töökaaslastega, õpilaste, pere või sõpradega ja ka üksinda, et turgutada oma vaimset tervist.

Eelmisel aastal osales vitamiinikuuris enam kui  65 000 inimest, neist enam kui 54 000 olid töötajad 189st ettevõttest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.