Elisabet Reinsalu vaimse tervise nipp pideva enesepiitsutamise vastu: “Sitt lugu, aga saa üle!”

Värskes podcast’i “Mariiga õnnest” uues osas kõneleb näitleja Elisabet Reinsalu, kuidas ta püüab koroonakaamose vastu võidelda aktiivsusega: kindel päevaplaan ja igal hommikul varakult ärkamine on heaks abimeheks.

Ta teeb ka kodus joogat ning muretseb naiste õiguste pärast. Ja räägib sellest, milliste seksialaste küsimustega lapsed teda üllatanud on.

Lisaks sellele, et tuleb teha trenni ja end liigutada, on Elisabetil mitu head mõtet, mis võiksid meil kõigil raskel COVID-i ajal aidata tervet mõistust säilitada. Kõige raskem ongi praegusel ajal hoolimata muserdavast viirusest püüda ikkagi õnnelik olla.

Siin on kolm asja, mida me seekordsest osast teada saime.

Sitt lugu, aga saa üle

Elisabet ütleb, et talle on omane kahetsemine, selline ebaterve kahetsemisperiood: miks ma pidin nii ütlema või miks ma pidin nii tegema? See ei ole näitlejanna sõnul aga võib-olla kõige tervem lähenemine.

“Juhtus, noh ei ole hea, et juhtus, aga mis teha, tuleb edasi minna. Mul ema just tsiteeris ühte näitemängu, mis Draamateatris praegu jookseb, “Nukumaja 2”, kus ta mängib Nora ema ja tal on seal üks lause: “Sitt lugu, aga saa üle.” Minu meelest kuidagi väga hästi defineerib väga paljusid olukordi elus: sitt lugu, aga saa üle.”

Elisabet Reinsalul on mure: kui ta ei saa teha oma tööd, kes ta siis on?

Elisabet Reinsalu on viimased 18 aastat töötanud Tallinna Linnateatris näitlejana. Lisaks mänginud mitmes telesarjas ning aktiivse tööeluga harjunud.

Möödunud aasta eriolukorra ajal saadeti Reinsalu aga koju ootele ning erinevalt paljudest teistest, kes lihtsalt kodukontorisse saadeti koroona tõttu, sai Elisabet palka, aga kodus tööd tegema ei pidanud.

“Ühel hetkel loomikult tekib tunne, kes ma siis olen, kui ma ei tee oma erialast tööd? Kellele mind vaja on? Ma saan aru, et need on ühtpidi valge inimese, või noh, väljavalitud inimese mured. Mõelda, kes ma siis olen, samal ajal kui mul töökoht püsis ja ma ei pidanud mitte midagi tegema, aga võtsin iga kuu palka vastu. Aga ikkagi tekkis selline ebakindlus: kui mul ei ole mitte midagi ühiskonnale anda. Igal inimesel peab olema mingisugune väljund, aga kui ma ei saa teha oma tööd, kes ma siis olen?” küsib Reinsalu.

Ta teab täpselt, kuidas kodus tülidega hakkama saada

Elisabet ütleb,e t tülide korral tuleb iseendale otsa vaadata.Ning nendib, et ega see iga kord ei ole tore, mis sealt vastu vaatab.

“Mõnikord on seal see kuri kuningatütar. Me oleme (abikaasa Ardo Reinsaluga  – toim.) suhteliselt emotsionaalsed inimesed. Me ikkagi tülitseme ja siis lepime. Oleme suutnud siiamaani nii hakkama saanud, et me ei jäta ühtegi asja vinduma, vaid me ikkagi klaarime ära ja isegi raskuste kiuste. Mõnikord tüli hinnaga istume maha ja proovime lahti rääkida miiniväljad, mis on tekkinud.”

Ta põhjendab, et on ju lihtne uks kinni lüüa ja minema minna. Aga kui sa oma probleemidega ei tegele, siis nad saavad su kätte nii ehk teisiti. “Saavad kui mitte Pärnumaal, siis Tallinnamaal või Valgamaal või Saaremaal või ükskõik, kus maal, kuhu sa lähed,” kirjeldab Reinsalu, et probleemide eest ära jooksmine ei ole lahendus.

Kuidas aga rääkida lastega soojätkamisest ning tõsise näoga vastata 7-aastase küsimusele “kes oli all ja kes oli peal”, saab teada podcast’i kuulates.

Podcasti toetab Eesti Loto, kelle jaoks eestlaste õnneküsimus on olnud tähtsal kohal juba 50 aastat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.