Paljud kogumispäeviklased tõid välja pereliikmed, kelle seltskond pakub rõõmu ja kosutust. Oma kaaslase ja lastega suheldes võiks keskenduda positiivsetele emotsioonidele. Lähedased on loomulikult toeks ka keerulistes olukordades, et ei peaks oma murede ja kohustustega üksi jääma. „Kui endal on palju asju veel õhtul teha, siis delegeerida mõni asi elukaaslasele. Asjad saavad tehtud ja endal ei lange tuju miinusesse,“ kinnitas kogumispäeviku grupi liige.
Sama oluline roll on sõpradel ja pere lemmikloomadel, kellega koos saab aega veeta ning tuua argipäeva vaheldust. „Teaduslikult on tõestatud, et suhtlus koeraga vähendab stressi ja alandab vererõhku. Lisaks on koer suurepärane jalutuskaaslane ja sunnib iga päev iga ilmaga õue liikuma minema. Minu neljajalgne sõber teeb mind iga päev rõõmsaks,“ mainis teine grupiliige.
Hobidega tegelemine
Üks peamine soovitus oli tegeleda nende asjadega, mis rõõmu pakuvad. Selleks võib olla treenimine, looduses käimine, lugemine, taliujumine… See nimekiri on tegelikult lõputu. Kui on juba selge, mis hinge rõõmustab, siis on lihtsam ka millegi muu arvelt kokku hoida, sest murede ennetamine on alati odavam.
Hobidega tegelemise juures rõhutati, et väga kerge on ära unustada endale vaba aja võtmise olulisust. Vaimse tervise toetamise mõttes ongi lemmiktegevuste juures oluline just regulaarsus. „Kui tükk aega ei tee, siis enam ei mäleta, mis meeldib, ja sealt edasi on juba kergem läbi põleda,“ sõnas üks grupiliige.
Teadlikkus stressiallikatest
Praegusel ajal on inimesed õnneks juba varmamad abi küsima. Seda kinnitab ka see, et ühe soovitusena käis kogumispäeviku postitustest läbi julgustus endale tunnistada, kui on raske, ning vajaduse korral sellest rääkida ja otsida abi.