Sisuturundus

8 edukat aastat: Fitlap ei ole enam ainult toitumiskava, vaid tervisliku toitumise platvorm

Fitlapi toitumiskava on Eesti turul olnud juba kaheksa edukat aastat. 15 retseptist koosnenud toitumiskavast on nüüdseks saanud tõeline tervisliku toitumise platvorm. Aja jooksul toimunud muutused on tohutud, alustades retseptide arvust toitumiskavas, lõpetades sellega, millised lisafunktsioonid toitumiskavas saadaval on. 

Võib julgelt öelda, et Fitlapi toitumiskava on toitumiskava, mis kohandub vastavalt kasutaja vajadustele. Enam ei dikteeri toitumiskava sulle, mida süüa, vaid sina dikteerid seda toitumiskavale.

Muidugi, kui pea on parasjagu ideedest tühi, siis leiad Fitlapi toitumiskavast ka üle 1000 retsepti, mida saad kasutada ja vajadusel vastavalt oma soovidele kohendada.

Vaata Fitlapi tasuta toitumiskava kolmeks päevaks veebilehelt SIIT.

Kas tervislik toitumine on kallis?

Paljud Fitlapi kliendid on toitumiskava abil säästnud toidukuludelt lausa kuni 50 protsenti. Muidugi sõltub säästu suurus sellest, mida olid harjunud enne kava kasutama hakkamist poest ostma, kuid toidukorv saab tõesti ainult soodsamaks minna – jäävad ära kallid emotsiooniostud, ostad ainult vajaminevad toiduained ning saad neid kasutada nii, et ei tekiks toidujääke.

Kas tervisliku toitumisega on võimalik oma elu muuta?

Jah! Ilmselt oled ka kuulnud lauset, et kõik algab toitumisest. Nii ongi – toit, mida sööme, mõjutab kõike, nii tuju, und, näonahka, seedimist kui enesetunnet. Mida paremini sa end tunned, seda paremini läheb sul ka elus. Lisaks sellele on sul tervislikult toitudes energiat ja tahet tegeleda asjadega, millele varem ainult mõtlesid. 

Näiteks Irina, kes kaotas Fitlapi toitumiskava abil 30 kilogrammi, kirjutab oma tagasisides, et senine kaalukaotus on tema elu muutnud väga positiivses suunas.

“Olen palju energilisem ja elurõõmsam ning naudin taas seltskonnaüritusi. Mulle meeldib jälle käia riidepoodides, sest saan lisaks vaatamisele riideid nüüd ka osta ja selga panna. Kõige enam tunnen ma rõõmu sellest, et jaksan oma lastega joosta, mürada ja mängida.”

Irina kaotas Fitlapi toitumiskava abil 30 kilogrammi. Kaalukaotus on tema elu muutnud väga positiivses suunas.

Diana, kes hakkas toitumiskava kasutama pärast suitsetamisest loobumist, kirjutab oma tagasisides, et esialgu oli see “saan kaalust alla” projekt, aga tänu heale sõbrannale sai sellest “muudan oma toitumisharjumusi” missioon. Teisisõnu on Fitlapi programm muutnud kogu Diana maailma ja arusaama sellest, mis on tervislik ja mitmekülgne toitumine ja miks ta seni oli ülekaalu endale “külge pookinud”.

“Mu näonahk on väga heas seisukorras ning juuksed kasvavad küüntega võidu. Ma sain tuttavaks trenniga (minu uus sõber nr 1), lisaks on naiste igakuine “suur sõber” kohal alati väga täpselt. Meeleolukõikumised on taandunud ja mina, kes ma muidu olin igal aastal köha, nohu, palavikuga vähemalt ühe korra jalust maas, pole kordagi nendel kahel haiguste aastal haige olnud, seega on immuunsus meeletult tugevamaks muutunud. Muutunud on ka poes hästi istuvate riiete valik ja sellega seonduvalt ka mu riidekapi sisu. Kui enne kandsin 2–3XL suurust, siis praegu on rõivanumber S–M.”

Fitlapi programm muutis kogu Diana maailma ja arusaama sellest, mis on tervislik ja mitmekülgne toitumine ja miks oli ülekaal varem kerge tulema.

Kava sobib ka meestele

Toitumiskava sobib kõigile. Ka meestele. Näiteks Ken, kes on Fitlapi toitumiskava abil kaotanud 50 kilogrammi, kirjutas oma tagasisides, et kaalukaotus on meeletult palju muutnud temagi elu.

“Nagu ilmselt paljudel oli ka minul enesekindlusest puudu ja sellele aitasid kaasa erinevad terviseprobleemid (selja- ja puusavalud). Mõtteviis ja vaimne tervis on läbinud isegi suurema muutuse kui kaalunumber. Olen leidnud endas motivatsiooni ja soovi toituda tervislikult ning anda kehale ka füüsilist koormust. Treenin nüüd 3–4 korda nädalas ja harrastan taliujumist. Osalen suurima hea meelega ka jooksuüritustel.”

Ken hakkas toitumiskava kasutama, kui tema kehakaal oli 140 kg juures, ja kui keegi oleks talle sel ajal öelnud, et varsti naudib ta jooksuüritustel käimist, oleks ta selle peale ühe hea kõhutäie naerda saanud. Aga ometi – toitumiskava järgimine tegi jooksuüritustel käimise võimalikuks!

140-kilosena Fitlapi kavaga alustanud Ken ütleb, et mõtteviis ja vaimne tervis on läbinud isegi suurema muutuse kui 50 kilo võrra vähenenud kaalunumber.

Mis Fitlap toitumiskavas ees ootab ja kui keeruline see on?

Fitlap toitumiskava arvestab sulle personaalsed toidukogused, mida pead jälgima. Iga päev on sul neli toidukorda, milleks pakub süsteem retseptid, kuid võid retsepte teha ka ise või valida endale meelepärased olemasolevate retseptide seast.

Tähtis on ära süüa kõik neli toidukorda päeva jooksul. Oluline on, et sa toiduaineid kaaluksid. See võib algul tunduda veidi tüütu lisakohustusena, aga ülekaal on tingitud enamasti ikkagi valedest toidukogustest. Selleks, et teada täpselt, kui palju sööd ja kaloreid tarbid, tulebki toitu kaaluda.

Sind ootavad toitumiskavas ka järgnevad võimalused.

  • Toidupäevik – jälgi ise oma energiatarbimist.
  • Toidukalkulaator – loo ise retsepte, valides toiduained ja kogused.
  • Triipkoodi lugeja – saad skaneerida kõiki tooteid ning neid kavasse sobitada (seda saad kasutada ainult mobiilirakenduses).
  • Ostunimekiri – näed, mida on tarvis osta, ja kui soovid, saad tellida kogu kauba e-Selverist otse koju.
  • Enesetunde ja harjumuste looja – saad hinnata ja analüüsida oma enesetunnet, lisaks on võimalik luua ja täita oma harjumusi.
  • Kodused treeningkavad – toitumiskava järgides langeb kaal ka ilma trennita, kuid kui soovid, on sulle kättesaadavad tõhusad 15-minutilised kodused treeningud.

Fitlapi tasuta toitumiskava kolmeks päevaks leiad veebilehelt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.