Juuksed on kaotanud oma sära ja tekstuuri? Mõned soovitused, mis selle vastu aitavad

Mida teha, kui sinu juuksed on kahjustunud?Foto: Salonshop

Kes meist ei ihkaks terveid ja säravaid kiharaid, mis on just sellesse õigesse soengusse sätitud … Sageli kaasneb sellega aga juuste kuumutamine, värvimine või keemiline töötlemine. Lühiajaliselt annab see neile ilu juurde, kuid pikaajaliselt võib neid kahjustama hakata. Mida siis teha, kui juukseotsad lõhenevad, juuksed murduvad või kiharad tunduvad elutud? 

Mis juukseid kahjustab?

Juuste tuhmus, karedus ja väljalangemine on vaid mõned märgid, mis nende kahjustusele viitavad. Järgnevalt räägime mõnest põhjusest, mis juustele liiga teevad.

 • Keskkond. Juustele teeb halba nii kuum kui külm. Neid tuleb kaitsta päikese, tuule ja vihma eest. Suvel kasuta UV-kaitset ja talvel pane kiharad mütsi/jope alla peitu. Nii ennetad juuste kuivaks muutumist, pleekimist ja lõhenemist. 
 • Juuste kammimine. Kiharate harjamisel tuleb olla ettevaatlik. Liiga “entusiastlik” kammimine võib neid kahjustada. Samuti tasub olla ettevaatlik ise juukseid tupeerides, usalda see pigem oma ala professionaalide kätesse. 
 • Kuumakahjustused. Föön, sirgendaja ja lokitangid sinu juuste sõbrad ei ole. Liigse kuumusega kaob juustest niiskust ja need muutuvad kuivaks ning rabedaks. Kuumtöötlemisel kasuta alati kvaliteetset kuumakaitset.
 • Juuksehooldustooted. Juustele võivad tekkida kosmeetilised kahjustused, kui neid hooldatakse või värvitakse ebasobivate toodetega. Tagajärjed ei pruugi endast kohe märku anda, kuid pikema aja jooksul võid märgata, et juuksed on muutunud näiteks kahusemaks või tuhmimaks. 

Juustest lähemalt 

 • Juuksed koosnevad umbes 91 protsendi ulatuses keratiinist.
 • Juuksekarva hoiavad koos juuksesillad.
 • Juukse elastsus on juuste võime venida ja tõmbuda tagasi oma tavapärasesse olekusse ilma katkemata.
 • Märjad juuksed võivad venida kuni 50 protsenti ja pärast tõmbuda tagasi normaalsesse olekusse.
 • Kuivad juuksed on võimelised venima 1/5 oma pikkusest.
 • Kui juuksekarv venib ja katkeb, on vaja proteiini.
 • Kui juuksekarv ei veni ja katkeb, on vaja niiskust.

Allikas: juuksurikool.ee

Probleemi lahendada seestpoolt väljapoole

On olemas spetsiaalselt kahjustunud juustele mõeldud tootesarjad, mis parandavad juukseid seestpoolt väljapoole. Üks neist on näiteks Joico K-Pak, mis sisaldab keratiini. Selle sarja regulaarne kasutamine aitab taastada juuste elastsuse ja sära. Samuti kaitseb see sinu kiharaid uute kahjustuste eest ning annab neile terve väljanägemise. 

Joico sarjast soovitame veel uudistoodet, Defy Damage KBond maski. Sarnaselt K-Pak toodetele sisaldab see keratiini, et muuta sinu juuksed pehmeks ja tugevaks. See sobib erinevatele juuksetüüpidele, nii lokkidele kui sirgetele juustele. Tulemus on koheselt märgatav – juuksed pole enam nii kahused, pusad on kadunud ja need on kuni viis korda tugevamad. 

Teine sari, mille poole võiks vaadata, on Addmino-18. Need tooted sisaldavad aminohappeid, mis tugevdavad juukseid ja aitavad taastada nende loomuliku niiskustasakaalu. Addmino-18 sarja tooted tungivad sügavale juuksekarvadesse, pakkudes nende efektiivset taastust. 

Kui juuksed on kahjustunud, võib nende elujõu taastamiseks proovida Alterna juustesse jäetavat maski. See parandab juuksesildu ja muudab sinu kiharad tervemaks ja tugevamaks. Samuti suurendab Alterna hooldusmask iga kasutuskorraga oluliselt juuste läiget ja siledust ning vähendab nähtavaid juuksekahjustuse märke.

Loomulikult on juuste taastamisel oma roll ka tervislikul toidulaual. Hoolitse, et sinu menüüsse kuuluks palju värskeid puu- ja köögivilju, kvaliteetseid rasvaallikaid, nagu näiteks oliiviõli ja lõhe, ning et saaksid toidust võimalikult piisavalt vitamiine ja mineraale – nii teed head nii oma kehale, juustele kui meelele. 

Less is more ehk millal on liiga palju? 

Ehkki turul on sadu, kui mitte tuhandeid juustele mõeldud tooteid, tuleks nende katsetamisega ettevaatlik olla. Kõiki õlisid ja kreeme ei ole vaja n-ö omal nahal järele proovida. Piisab, kui leiad oma juuste jaoks paar-kolm sobivat toodet. Valiku tegemisel võid nõu küsida ka näiteks oma juuksurilt. 

Samuti tuleb jälgida, et sa ei kasutaks tooteid, mis su juuksed liiga “raskeks” muudavad. Ja ükskõik, kas kasutad lokikreemi või juukseõli, lähtu alati soovitusest “less is more”. Nii on sinu juuksed terved ja säravad ning sina saad nautida perfektset soengut. 

Parimad tooted oma juuste jaoks leiad Salonshopi e-poest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.