Sisuturundus

Kas teadsid? Väike kohvipaus teeb sinu vaimsele tervisele pai

Kuigi võib eeldada, et inimesed ei tööta kodus nii palju, paljud inimesed tegelikult töötavad rohkem.Foto: Kohvisemu.

Viimase paari aasta jooksul on mitmed inimesed pidanud kohanema kaugtööga. Kuigi võiks ju eeldada, et inimesed töötavad kodus vähem kui kontoris, siis on olukord tegelikult vastupidine. Kodus unustab inimene ära, et peaks vahepeal pausi tegema ja puhkana ning suure tõenäosusega kaob ka piir töö- ja koduelu vahel. Seetõttu on tõesti oluline, et leiaksid viisi anda endale aega värskenduseks ja teha üks mõnus kohvipaus!

Pauside tegemine võib tõsta tootlikkust

Mõned inimesed ei jõua ära oodata, millal jõuavad laua tagant kohvimasina juurde, teised valivad mõne muu kuuma joogi. Kohv valitakse enamasti selleks, et tõsta enda rahulolu ja tootlikkust, ja parandada keskendumist. See pole aga ainuke kasutegur – usu või mitte, kuid tegelikult on kõige olulisem teha paus ja võtta aeg maha.

Parimad ülemused mõistavad, et inimesed ei ole masinad. Uuringud näitavad, et on palju võimalusi, kuidas lühike paus võib sinu ajule restardi teha, vähendada võimalust teha otsuseid automaatpiloodil ja hoida töötajaid õnnelikumana, mis suurendabki ka tootlikkust.

Leevendame stressi

Tööülesannete vaheline paus võib aidata stressi leevendada. Veelgi parem oleks see, kui sul on võimalus kiirelt õues käia või võtta kasvõi viis minutit ja mõelda millelegi muule. Kuula pausi ajal muusikat ning sea fookus mõneks minutiks millelegi muule.

Kui vaimne tervis võib kannatada, kui pidevalt stressiga tegelete, näiteks ärritunud klientidega või muu raske tööga.

Hüdratsiooni parenemine

Kas sina jood 8 klaasi vett päevas? On tõestatud, et dehüdratsioon vähendab kognitiivset jõudlust. Isegi kui oled väga kergelt dehüdreeritud, võib sinu vaim tugevalt kannatada.

Paljud inimesed ütlevad, et kohv dehüdreerib – see on müüt! Kohv ise on diureetilise toimega, kuid vesi, milles seda pruulitakse, neutraliseerib seda. Tulemuseks on puhas hüdratsiooni efekt. See ei ole nii hea kui klaasi vee joomine, kuid see pole nii kaugel sellest. Hüdreeritud vaim on nii produktiivne kui ka õnnelik.

Võimalus jalgu sirutada

Treening on üks parimaid viise meeleolu tõstmiseks. Kui sul on istuv töö, mille tõttu veedad 7 või 8 tundi päevas laua taga, ei pruugi sul jääda aega trenni tegemiseks. Miks mitte ühendada oma kohvipaus lühikese jalutuskäiguga? Isegi lühike, 10-minutiline jalutuskäik võib vere voolama panna ja meeleolu tõsta.

See jalutuskäigul on teisigi plusse: saad hingata värsket õhku ja tunda rõõmu päikesevalgusest ja D-vitamiinist.

Kohvil on kognitiivsed eelised

Kui vajad kohvipausi tegemiseks veel põhjuseid, siis tea, et sellel on positiivne mõju ka sinu vaimsele tervisele. Kofeiin võib sinu mõju otseselt hulga paremaks muuta – see stimuleerib sinu närvisüsteemi. Kui juua kohvi seda regulaarselt, siis muudab see sind erksamaks. Arvatakse, et kofeiin blokeerib ka aju adenosiini retseptoreid, mille tulemusel paranebki tuju.

Isegi kui armastad oma tööd, pead pidama meeles teha aeg-ajalt pause, et hoida tuju üleval, vältida läbipõlemist ja hoida end energilisena. Vahet ei ole, kas sulle meeldib juua kohvi või kasutad lihtsalt sõna “kohvipaus” oma 5-minutilise jalasirutuse tegemiseks – kasuks tuleb see sulle igal juhul!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.