Kohvimasinaga pole luksusliku kohvi valmistamine sugugi kallis!

Tõeliselt hea kohv toob naeratuse näole.Foto: Shutterstock

Pole midagi paremat, kui maitsva ja luksusliku kohvi joomine pärast rasket päeva ning nii end hästi tehtud töö eest premeerida. Ja õnneks on nüüd hea viis nautida luksuslikku kohvimaitset odavamalt ja mugavalt omaenda kodus! Ei ole võimalik? On, kui sul on täisautomaatne kohvimasin.

Kaasavõetava kohvi üllatavalt kõrge hind

Linnas käies maksab kohvi nautimine teile 1–5 eurot tass. See üks euro ei paku sulle enamat kui kiire lahustuv kohv või kehvemat tüüpi espresso.

Soliidse keskklassi kohviketi pakkumiste keskmine hind jääb 3 euro kanti latte eest. See on kümme protsenti hinnakasvu ainuüksi perioodil 2022–2023. Samas ei saa selle raha eest eriti luksuslikku kohvi, vaid pigem põhijooke, mida oleme armastama hakanud. Kui aga teile meeldivad rohked lisandid või otsite kvaliteetset kohvielamust, siis maksate tõenäoliselt tunduvalt rohkem..

Üllataval kombel õnnestub kohvikettidel siiski edu saavutada, kuigi inflatsioon murrab kõiki ja tunneme selle survest oma rahakotile. Kui aga otsite suurepärast viisi oma “lõbusa” kohvitarbimise jätkamiseks, luksuslikumate kohvivalikute avastamiseks ja raha säästmiseks, võivad täisautomaatsed kohvimasinad olla teile õige valik.

Luksuslike kohvide valmistamine kodus

Mis iganes omadust sa värskelt keedetud kohvis armastad, aitab täisautomaatne masin selle teoks teha. Araabika ubade sorte tutvustatakse alati väga kaunilt (tuntud õrnade ja nüansirikaste maitsete poolest). Samuti on lihtsam tuvastada peeneid nüansse, mis annavad ühe päritoluga ubadele iseloomuliku maitse.

Kuigi täisautomaatsed masinad saavad hakkama iga teie eelistatud röstiga, toovad need kaunilt esile ka keskmise rösti keerukad maitsed. Tänu paljudele tipptasemel siirupitele ja muudele lisanditele, mis nüüd saadaval on, pole kunagi olnud lihtsam kodus luksusliku kohviga katsetada.

Mitu tassi täisautomaatsed kohvimasinad valmistavad?

See oleneb sellest, kui kange kohv teile meeldib, kui täpselt mõõdate ja nii edasi. Kuid kohvimaailmas tähendab üks kohvijook umbes 7 grammi kohviube (või 56 uba, kui soovite need üle lugeda).

Nii et kilose kohviubade paki eest, saaksite 140 tassitäit. Kuid vähesed meist on nii täpsed! Jättes eksimisruumi, võite kilosest pakist saada umbes 100–110 tassi kohvi. Seda eeldusel, et naudite ühe espresso kangust. Kui olete rohkem kahekordse espresso inimene, siis poolitage see.

Mis teeb täisautomaatsed kohvimasinad eriliseks?

Kui teil on tipptasemel kohvimaitse, on teie jaoks parim kohvimasin täisautomaatne. Lihtsalt lisa terved kohvioad masinasse, see kasutab jahvatuseks sisseehitatud veskit ja teie maitsev värskelt valmistatud kohv valmib.

Ei mingeid filterpabereid ja kapsleid, teie kapi peal ei ole räpane kohvijääk ning te ei vaja eraldiseisvat veskit ja muid tarvikuid. Kuid täisautomaatsete kohvimasinate tõeline väärtus on kohvi kvaliteet. Värskemat jooki kohvimasinast sõna otseses mõttes ei saa!

Pidage meeles, et kohvioad, eriti kvaliteetsed, saavad oma rikkaliku ja õrna maitse ubades leiduvatest looduslikest õlidest. Kohe pärast jahvatamist hakkavad need aurustuma – see tähendab, et maitseelamus muutub sedamööda igavamaks. Oma poorsuse tõttu kaotavad kohvioad ja kohvipuru üllatavalt kiiresti ka niiskuse ja maitse.

Niisiis, parim viis kvaliteetse tassi valmistamiseks on jahvatada oad vahetult enne kohvi valmistamist. Vanemat tüüpi kohvimasinate puhul tähendab see eraldi veski olemasolu ja seejärel kohvi masinasse lisamist. Täisautomaatsed masinad teevad seda kõike ise. Ei mingit segadust, ei mingit kära. Ja kuna te ei liiguta jahvatatud kohvi konteinerite vahel, säilib rohkem maitset ja niiskust. Te mitte ainult ei paranda oluliselt oma maitseelamust, vaid koduse luksusliku kohvi valmistamine on lihtsam kui kunagi varem.

Täisautomaatseid kohvimasinaid on erinevates hinnatasemetes. Saate näiteks valida lihtsa, üllatavalt soodsa mudeli, mis tagab kodus luksusliku kohvielamuse. Suur osa neist masinatest võimaldab mitut stiili kohvi ja võib-olla isegi tee valmistamise võimalust.

Ja kui teie eelarve kannatab enamat, saate hankida kõik kellad ja viled, sealhulgas spetsiaalsed kütteparameetrid, sisseehitatud piimavahustajad ja isegi isepuhastuvad mudelid. Tipptasemel täisautomaatsed kohvimasinad pakuvad mitut mahutit ubadele, võimalust kohandada ja isikupärastada konkreetseid jooke ning programmeerida nende parameetreid.

Pidage meeles, et teie ühekordse kulutuse täisautomaatsele kohvimasinale kompenseeritakse sellega, et te ei pea ka kapsleid, filtreid ja muid tarvikuid ostma. Seega tasub investeerida mudelitesse, mis on tuntud kvaliteetsete jahvatusseadmete ja konstruktsioonide poolest.

Kui kodus on täisautomaatne kohvimasin, siis on kõige kaugem koht luksuslikuks kohvielamuseks teie köök!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.